Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Špagetová dýně s parmazánem a česnekovými houbami

2 porce
do 1 hodiny
Špagetová dýně s parmazánem a česnekovými houbami
Špagetová dýně s parmazánem a česnekovými houbami Autor: S vášní pro jídlo
Nabídka dýní se už docela začíná rozšiřovat, což je opravdu fajn. Kromě obligátní halloweenské a Hokkaido dýně už můžete experimentovat s muškátovou, máslovou nebo právě špagetovou dýní.
Reklama

Na pohled špagetová dýně není nic moc, když ji ale upečete, s pomocí vidličky se rozpadne na jednotlivá vlákna, která připomínají špagety. Není moučnatá jako ostatní dýně, takže "špagety" celkem drží tvar a jsou zajímavě křupavé.

Suroviny (2 porce)

Reklama

Postup

  1. Dýni rozpůlte, trochu pokapejte olivovým olejem a pečte ji na 200 °C řezem dolů asi 45 minut, dokud nezměkne. Dýni pak nechte vychladnout a vidličkou naškrábejte "špagety".
  2. Na olivovém oleji nechte zpěnit nasekaný česnek, přidejte nasekaný tymián a plátky žampionů a vše spolu opékejte asi 10 minut dozlatova.
  3. K žampionům pak přidejte nastrouhaný parmazán a hned vmíchejte "špagety", které nechte už jen prohřát, dosolte, opepřete a podávejte je na talíři zasypané ještě trochou parmazánu.
Reklama

Špagetová dýně s parmazánem a česnekovými houbami Foto:

Špagetová dýně s parmazánem a česnekovými houbami                             Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světa připravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama