Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Růžičky z listového těsta se švestkami

3–4 porce
do 30 minut
Růžičky z listového těsta se švestkami
Růžičky z listového těsta se švestkami Autor: Outdoorchef.cz
Efektní sladké pohoštění připravíte během chvilky. A ani nemusíte odcházet ze zahrady domů k troubě. Tyhle krásné růžičky totiž jednoduše upečete na grilu!
Reklama
Reklama

Postup

  1. Rozehřejte gril na 250 °C.
  2. Rozpulte švestky, odstraňte stopku i pecku a půlky nakrájejte na slabé plátky.
  3. Rozválejte listové těsto a nařezejte na proužky o rozměrech zhruba 20 x 2 cm, a ty rozložte tak, aby mezi sebou měly zhruba 8 cm velké rozestupy. Na proužky z těsta rozložte plátky švestek. Nechte je klidně trochu přesahovat přes okraje těsta. Posypte vanilkovým cukrem a opatrně srolujte do růžiček. Aby se růžičky nerozbalovaly, potřete okraj těsta žloutkem a opatrně přitiskněte. Nakonec žloutkem potřete i celou růžičku.
  4. Nastříhejte pečicí papír na čtverečky o něco větší, než je velikost růžiček. Pak čtverečky naskládejte na plech. Vzduch tak bude lépe cirkulovat, než kdybyste použili kus papíru vcelku. Na čtverečky pečicího papíru naskládejte růžičky. Plech dejte na grilovací mřížku a pod zavřeným víkem pečte na nepřímém žáru při 220 °C.
  5. Asi po 15 minutách vyndejte růžičky z grilu a poprašte je moučkovým cukrem. Nejlépe chutnají ještě vlažné.
Reklama

Růžičky z listového těsta se švestkami  Foto:

Růžičky z listového těsta se švestkami, foto Outdoorchef.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama