reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Řecký salát s cizrnou
Autor: Lahůdky ze sklenice Řecký salát s cizrnou

Řecký salát s cizrnou

Hodnoceno: 0x
Zpestřit řízný řecký salát cizrnou je vážně dobrý nápad. Čerstvá zelenina, výrazný sýr feta a olivy doplňte cizrnou, která pomůže zkrotit apetit a přitom poskytne tělu štědrou dávku zinku a bílkovin. Tento salát je dostatečně sytý, takže ke spokojenosti postačí i menší porce.
do 10 minut
1 porce

Další skvělé recepty z cizrny najdete v odkazu:

Článek

Vyzkoušejte recepty s cizrnou Foto:

20 originálních receptů s cizrnou

Cizrna neboli římský hrách si do našich kuchyní stále ještě cestu hledá. Luštěnina, která je domovem na Středním východě, je chuťově podobná klasickému žlutému hrachu a má...

reklama

Postup

  1. Zálivka: Do misky dejte citronovou šťávu, špetku soli a pepře a vše dobře prošlehejte. Do základu po troškách všlehejte olej a pokračujte, dokud hladce propojená směs nezhoustne.
  2. Salát: Do zavařovací sklenice dejte salátovou zálivku a přikryjte ji cizrnou. Potom po vrstvách přidejte rajčata, okurku, cibuli, olivy, sýr a petržel.
  3. Sklenici pevně uzavřete a uložte do lednice, kde zůstane, dokud salát nepřijde na program. Poté jednoduše její obsah vyklopte do misky a lehce promíchejte.

Řecký salát s cizrnou  Foto: Řecký salát s cizrnou, foto: Lahůdky ze sklenice

 

Lahůdky ze sklenice Foto:

LAHŮDKY ZE SKLENICE

Julia Mirabella

Chcete si do práce donést pořádný oběd? Nepotřebujete k tomu nic jiného než zavařovací sklenici a několik surovin, abyste byli schopni vrstvením vykouzlit skvělé jídlo, které se po otočení sklenice vzhůru nohama promísí a jednotlivé chutě se spojí v lahodný celek. Takto si můžete připravit nejen svěží saláty, ale i těstoviny či dušená jídla a dezerty.

Vtipná kuchařka pro hravé, jejíž nápady vám v kanceláři bude každý závidět!

Vydalo nakladatelství IKAR, www.ikar.cz

reklama