návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Zapečené fíky v kabátku z parmské šunky

Hodnoceno: 0x
2-3 porce
do 30 minut
Zapečené fíky v kabátku z parmské šunky
Autor: Výpečky.com Zapečené fíky v kabátku z parmské šunky
Pokud chcete zapůsobit, podávejte při slavnostní večeři tento efektní předkrm. Lahodné čerstvé fíky naplněné kozím sýrem a obalené parmskou šunkou zapečením nádherně zkaramelizují. Výborné teplé, ale velmi chutné i po vychladnutí!

Postup

  1. Každý fík nakrojte do kříže, dovnitř vložte kousek kozího sýra a celé zabalte do plátku parmské šunky. Připravené fíky vložte do pekáčku, lehce osolte, opepřete a zakápněte olivovým olejem.
  2. Fíky pečte v předehřáté troubě na 170 °C asi 12 minut, tak aby se šunka opekla dokřupava. Po upečení fíky zakápněte medem a posypejte nasekanými bylinkami, například bazalkou.

Zapečené fíky v kabátku z parmské šunky  Foto: Výpečky.com

Zapečené fíky v kabátku z parmské šunky , Foto: Výpečky.com

 

Milujeme Výpečky!

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace.

Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.