návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Voňavý jablečný koláč

Hodnoceno: 0x
do 1 hodiny
Voňavý jablečný koláč
Autor: Just Spice Voňavý jablečný koláč
Jednoduchý koláč s velkými kusy šťavnatých jablek je ideální víkendový moučník. Skvěle se hodí na snídani i k odpolední kávičce. Výrazná chuť a vůně vanilky dodá koláči ten správný šmrnc.

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C.
  2. Vyšlehejte máslo s cukrem a solí do pěny. Postupně zapracujte vejce, mouku a prášek do pečiva.
  3. Oloupejte jablka, rozkrojte je na čtvrtiny a zbavte jádřinců. Do každé čtvrtky jablka udělejte několik hlubokých zářezů, ale nedokrojte úplně.
  4. Na dno koláčové formy vymazané máslem dejte kolečko pečicího papíru a vlijte do ní těsto. Do těsta vtlačte jablka a lehce je pocukrujte.
  5. Pečte zhruba 45 minut. Vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto hotové. Nechte částečně zchladnout ve formě, pocukrujte, vyklopte na mřížku a nechte vychladnout úplně.

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.