návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

VIDEO: Plněné Hasselback brambory

do 1,5 hodiny
Plněné Hasselback brambory
Spouštím video za 5s.
Vyzkoušejte velmi efektní přípravu brambor, které můžete servírovat jako super přílohu nebo s oblíbeným dipem jako samostatné jídlo.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Vyberte pokud možno brambory stejné velikosti, dobře je omyjte a položte na prkýnko. Z obou stran je obožte čínskými hůlkami a brambory nakrájejte na tenké plátky. Hůlky zařídí, že bramboru úplně neprokrojíte a zůstane tak držet pohromadě.
  2. Do zářezů vložte kousky nakrájeného sýra, anglické slaniny nebo klobásky, můžete přidat i na tenké plátky nakrájenou cibuli nebo česnek.
  3. Naplněné brambory vložte do pekáčku, zakapejte olivovým olejem, osolte a opepřete a vložte do trouby rozpálené na 200 stupňů. Pečte asi 60 minut, až budou brambory zeshora hodně opečené a křupavé. Během pečení je občas můžete přelít olejem ze dna pekáčku.
  4. Brambory před podáváním posypte nasekanou hladkolistou petrželkou nebo pažitkou a podávejte s oblíbeným dipem k namáčení.
Reklama

Plněné Hasselback brambory  Foto:

Plněné Hasselback brambory  Foto: Plněné Hasselback brambory; foto: Klára Michalová

Děkujeme Gourmet Academy a Potten & Pannen – Staněk za možnost natáčení v kulinárním studiu Vodičkova 2, Praha 1.

www.pottenpannen.cz

www.gourmetacademy.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama