návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Velikonoční mrkvový dort

Hodnoceno: 0x
1 dort porce
do 2 hodin
Velikonoční mrkvový dort
Autor: archiv Hera Velikonoční mrkvový dort
Na velikonoční stůl se hodí mít připravený sladký moučník. Vsaďte na klasický mazanec či beránka nebo zkuste efektní mrkvový dort s veselým tematickým zdobením.

Postup

  1. Vymažte dortovou formu.
  2. Ve velké míse smíchejte rozpuštěné máslo nebo heru, vajíčka, vanilkový extrakt a třtinový cukr. Přidejte nahrubo nastrouhanou mrkev, pak mouku, prášek do pečiva a koření a pořádně promíchejte.
  3. Směs přendejte do připravené formy a pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů 55 minut, aby byl korpus na dotek pružný. Zkontrolujte pomocí špejle, po propíchnutí špejlí musí zůstat špejle suchá. Pak nechte korpus vychladnout.
  4. Na polevu vyšlehejte máslo nebo heru spolu s krémovým sýrem, přidejte moučkový cukr a dobře promíchejte. Směsí pomažte korpus a navrch dejte nasekané pistácie.
  5. Z fondánu si připrevte ozdobičky – zadeček a tlapky zajíčka – a z pomerančové kůry a pažitky vršky mrkviček, a dort jimi ozdobte.

Velikonoční mrkvový dort  Foto:

Velikonoční mrkvový dort  Foto: Velikonoční mrkvový dort; foto: archiv Hera