návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Tiramisu dort

16 porcí
do 30 minut
Tiramisu dort
Autor: isifa.com Tiramisu dort
Oblíbený italský dezert můžete jednoduše proměnit ve slavnostní dort pro výjimečnou příležitost. Klasické ingredience zkombinujte s piškotovým korpusem, poradíme vám, jak na to.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Namočte želatinu. Položte cukrářské piškoty vedle sebe. Zamíchejte espresso a Amarreto, směsí pokapejte piškoty, dokud nejsou úplně vlhké, ale nesmí plavat. Ušlehejte pěnu ze žloutků a cukru a vmíchejte mascarpone. Vyndejte z vody želatinu, vymačkejte ji a vmíchejte do krému. Nechte nasáknout spodní díl korpusu espressem a naneste na něj 3–4 lžíce krému. Na to položte cukrářské piškoty.
  2. Na piškoty položte druhý díl korpusu (třetí díl můžete upotřebit jiným způsobem – například obložit čerstvým ovocem a zalít dortovou polevou). Dort kolem dokola potřete zbývajícím krémem. Před podáváním silně popráškujte kakaem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama