návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Šunkové knedlíčky

4 porce
do 30 minut
Šunkové knedlíčky
Šunkové knedlíčky Autor: Chléb v hlavní roli
Se starším pečivem se dá čarovat, a to dokonce i když máte zrovna chuť na polévku. Zkuste z něj udělat polévkové knedlíčky.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Pečivo nakrájejte na kostičky a namočte do mléka. Cibuli a šunku nakrájejte najemno a orestujte na pánvi na másle. V míse smíchejte pečivo, šunku s cibulí a přidejte vejce, nasekané bylinky, mouku, sůl, pepř a muškátový oříšek.
  2. Z těsta vypracujte stejně velké knedlíčky, které uvařte v osolené vodě. Jakmile vyplavou na povrch, vařte ještě tři minuty. Knedlíčky podávejte se zeleninovým vývarem.
Reklama

Šunkové knedlíčky Foto: Šunkové knedlíčky, foto: Chléb v hlavní roli

Chléb v hlavní roli

Chléb v hlavní roli, Foto: Tato kuchařka vám dokáže, že i z „obyčejného“ chleba můžete vytvořit nápaditá a chutná jídla, kterými rodinu u večerního stolu ohromíte. „Chleba s něčím k večeři“ je pro mnoho zaměstnaných žen způsob, jak připravit všední večeři pro rodinu rychle a bez velké námahy.

Autorka Milena Volfová poradí, jak upéct chleba, houstičky a další druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací – plněné chleby, chléb na sladko apod. Máte-li křupavý, ještě teplý a voňavý chléb, je snadné proměnit jej v pochoutku, stačí jen pár čerstvých surovin…

A napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek?

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press a koupíte ji u dobrých knihkupců za 299 Kč.

Zde najdete další recepty na domácí chléb:

 

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama