návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Spaghetti cacio & pepe

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 30 minut
Spaghetti cacio & pepe
Autor: Just Spice Spaghetti cacio & pepe
Občas se stane, že prostě nestačíte nakoupit nebo vám do dveří vrazí nečekaná návštěva. Nezoufejte, italská kuchyně je plná bleskových receptů, na které budou stačit zásoby ze špíze.

Tedy pokud máte ve spíži dobře vymyšlené stálé zásoby. Pokud ano, nikdo vás nikdy nezaskočí. Následující recept je z těch nejjednodušších, ale na chuti mu to nic neubírá. To je koneckonců důvod, proč ho Italové vaří po staletí. A že jsou mlsní! V žádném případě nešetřete na kvalitě surovin, potřebujete jich jen pár!

Postup

  1. Špagety uvařte v osolené vodě na skus, hrneček vody od vaření si nechte.
  2. Na velké pánvi rozehřejte olej a asi 30 vteřin na něm restujte pepř, než se rozvoní. Vhoďte scezené špagety a strouhaný sýr.
  3. Promíchejte a přidejte tolik vody z vaření špaget, aby se špagety obalily krásně krémovou omáčkou. Ne moc!
  4. Hned neste na stůl. Nezapomeňte na sklenici vína.

NEJLEPŠÍ PEPŘ NA SVĚTĚ

Černý pepř Tellicherry pochází z Malabar Coast v Indii a je opravdu nejlepší z nejlepších. Tento organický pepř zraje déle, má jemnou, zakulacenou ovocitou chuť.

Je sklízen na vrcholu zralosti a volně na slunci schne dokud nezčerná. Je výrazně větší, než ostatní pepře a jistě oceníte jeho komplexní chuť. Pomelte ho nebo používejte celý do polévek, dušených pokrmů, vývarů a marinád. Jeho chuť pozvedne každé jídlo.

Spaghetti cacio & pepe Foto: Just Spice

černý pepř Tellicherry, Foto: Just Spice

 

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.