zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Severoafrická palačinka naslano
Autor: Kublanka.cz Severoafrická palačinka naslano

Severoafrická palačinka naslano

Hodnoceno: 0x
Řekněte, jedli jste někdy takovou palačinku? Pokud ne, rozhodně ji musíte vyzkoušet – díky zelené barvě z baby špenátu je vysloveně jarním jídlem. A jaro se nám pomalu blíží! :)
do 1 hodiny
6–8 ks porcí

Recept

Pohanková palačinka se špenátem a kozím sýrem Foto:

Pohanková palačinka se špenátem a kozím sýrem

Vyzkoušejte doma palačinky z pohankové mouky a ještě navíc naslano! Skvěle se k nim hodí špenát, kozí sýr a navrch volské oko!

reklama

Postup

  1. Semolinu, hladkou mouku, špenát, cukr, sušené droždí, sůl a 500 ml vlažné vody dejte do mixéru a rozmixujte dohladka.
  2. Jakmile je těstíčko dokonale hladké, přidejte kypřicí prášek a několik sekund znovu mixujte. Těstíčko nechte v mixéru 30 minut odpočinout (na hladině se vytvoří pěna) a poté opět krátce promixujte. Pánev s nepřilnavým povrchem velmi slabě vymažte papírovou utěrkou namočenou ve slunečnicovém oleji a nechte ji dobře rozpálit na mírném ohni.
  3. Pokud byste těsto lili na studenou pánev, nevytvořily by se vám dírky. Do rozpálené pánve vlijte cca 100 ml těstíčka a nechte ho volně roztéct.
  4. Palačinky smažte pouze z jedné strany, nikdy je neotáčejte. Z pánve je vyndejte v okamžiku, kdy je jejich povrch suchý a už se netvoří další dírky.
  5. Nikdy je neskládejte na sebe, protože by se slepily. Pokud se při smažení neobjevují bublinky, máte nejspíše těsto příliš husté a/nebo jste mu nedopřáli dostatek času na aktivaci droždí. V takovém případě přidejte do těstíčka několik lžic teplé vody a nechte ho odpočinout dalších 15 minut.
  6. Podávejte s usmaženým volským okem a zeleninovým salátem. Na talíři jemně zakápněte olivovým olejem a ihned podávejte.

Severoafrická palačinka naslano 2 Foto: Severoafrická palačinka naslano; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama