reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pralinky z červené řepy s kozím sýrem
Autor: Muži sobě Pralinky z červené řepy s kozím sýrem

Pralinky z červené řepy s kozím sýrem

Hodnoceno: 0x
O recept na tak trochu jiné – zabalené carpaccio z červené řepy, se v kuchařce Muži sobě podělil šéfkuchař Ondřej Jíňa. Luxusní předkrm z dostupných surovin okouzlí každého.
do 30 minut
2 porce

„Ano, je to tak. Svou ženu jsem sbalil na tohle jídlo. Chtěl jsem se předvést a okouzlit ji, a tak jsem ji pozval k nám do restaurace a připravil jí osmichodové degustační menu. Jako jeden z předkrmů jsem jí naservíroval carpaccio z červené řepy. I když večeřela s kamarádkou, protože já musel být v kuchyni, zabralo to. Na počest toho večera jsem jídlo, o kterém mluvila i druhý den, ještě zdokonalil zabalením do tvaru pralinky.“ Ondřej Jíňa

reklama

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. Řepu oloupejte a nakrájejte na co nejtenčí plátky. Kulatým vykrajovátkem z plátků vykrájejte kolečka, aby se pralinky lépe tvarovaly.
  2. Metličkou rozmíchejte olej s octem, medem, cukrem a tymiánem, až vznikne marináda. Naložte do ní kolečka řepy a nechte 2 dny marinovat, aby řepa změkla.
  3. Z potravinové fólie (fresh fólie) si nařežte čtverce asi 15 x 15 cm. Doprostřed vyskládejte plátky řepy, aby vzniklo kolečko o průměru asi 7 cm. Na něj položte kousek kozího sýra, s pomocí fólie zabalte do tvaru kuličky a zakroucením fólie utáhněte. Totéž zopakujte se zbytkem řepy a sýra.
  4. Hotové pralinky vybalte z fólie, položte na talíř a ozdobte bylinkami nebo řepnými lístky a lehce pokapejte zbytkem marinády z řepy.

Pralinky z červené řepy s kozím sýrem Foto: Muži sobě

Pralinky z červené řepy s kozím sýrem. Foto: Muži sobě

Muži sobě

Muži sobě

Muži vaří jinak než ženy – jsou otevřeni novým surovinám a postupům, rádi experimentují a nevadí jim investovat do potřebných surovin a vybavení. Zároveň ale vyžadují bezproblémovou a snadnou přípravu, úspěšnost na první pokus a intenzivní chuť.

Přesně takové jsou recepty v této knize. Všechny je vymysleli a otestovali muži, a to muži na slovo vzatí – přední čeští šéfkuchaři, kteří patří k české špičce: Roman Paulus (Alcron), Jirka Štift (Mandarin Oriental), Roman Dolejš (Corinthia), Michal Pšenička (Café Imperial), Ondřej Jíňa (TriBeCa), Titus Eliáš (Na Kopci a Na Konci), Tomáš Stehlík (Buddha-Bar), Marek Fichtner (Kempinski) a Jan Wiesner (Marriott).

Díky této knize zjistíte, že šéfkuchaři doma vaří podobně jako vy – rychle a nekomplikovaně. A že když použijete kvalitní suroviny a správně je zkombinujete, dosáhnete profesionálního výsledku i v domácí kuchyni.

Vydalo nakladatelství Rebe books Zuzany Humpolcové; doporučená cena: 499 Kč

Více info: www.muzivari.cz ; www.facebook.com/Muzisobe

reklama