reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pikantní meruňky s mandlovo-pistáciovou drobenkou
Autor: Kublanka.cz Pikantní meruňky s mandlovo-pistáciovou drobenkou

Pikantní meruňky s mandlovo-pistáciovou drobenkou

Hodnoceno: 1x
Super kombinace sladké meruňky, křupavé drobenky, pistácií a bílého jogurtu je zkrátka neodolatelná. Rozpalte gril!
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 160 °C. Mandle dejte spolu s pistáciemi, lžičkou rozpuštěného másla a 1 lžící medu do mixéru a několika krátkými pulzy rozmixujte nahrubo.
  2. Pokud je směs nesoudržná, přidejte ještě trochu medu a dobře promíchejte. Prsty tvarujte hrudky o velikosti většího lískového oříšku, které rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Dejte péct do předehřáté trouby dozlatova (5–7 minut).
  3. Semínka kardamomu a kuličky černého pepře rozdrťte v hmoždíři najemno. Řezné plochy meruněk pokapejte medem, okořeňte utřenou směsí kardamomu a černého pepře a zprudka je ugrilujte na rozpáleném grilu.
  4. Ihned podávejte posypané mandlovo-pistáciovou drobenkou, nasekanými pistáciemi, okvětními lístky růže a lžící řeckého jogurtu.

Pikantní meruňky s mandlovo-pistáciovou drobenkou 2 Foto: Pikantní meruňky s mandlovo-pistáciovou drobenkou; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama