zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mandlové kuličky
Autor: Dnes nepeču! Mandlové kuličky

Mandlové kuličky

Hodnoceno: 0x
Nepečené cukroví je velmi vděčné. Jednoduchá a rychlá příprava a neodolatelná chuť – tyhle kuličky z mandlí a marcipánu budou hitem vánoční kolekce cukroví.
do 30 minut
asi 20 ks porcí

reklama

Suroviny (asi 20 ks porcí)

Poleva:

Postup

  1. Marcipán propracujte s likérem, pepřem a najemno nastrouhanými ořechy. Přidejte polovinu rozdrcených sušenek a znovu propracujte.
  2. Hmotu rozkrájejte na malé dílky, do každého vmáčkněte kousek čokolády a vytvořte kuličku. Kuličky obalte ve zbylých rozdrcených sušenkách.
  3. Z bílku a cukru utřete hladkou polevu. Rukojetí vařečky udělejte do každé kuličky mělkou jamku, kterou vyplňte polevou.

Mandlové kuličky  Foto:

Mandlové kuličky, foto: archiv Dnes nepeču!

Dnes nepeču!

Dnes nepeču! Foto:

Zkušená profesionální cukrářka Pavlína Berzsiová připravila novinku Dnes nepeču! Přes 200 dezertů, které připravíte bez trouby v listopadu vydal Slovart. Najdete v ní recepty na slavné, zajímavé i zapomenuté kousky, jako jsou například eton mess, trifle, kávová panna cotta, rajský dezert nebo posvícenské hnětýnky.

Dopřejte si se svými blízkými ve sváteční dny nápadité nepečené sladké snídaňové dobroty – voňavé ovocné máslo či rýžové kuličky s ovocem, na výlet si místo obvyklé tatranky připravte nepečené laskominy, třeba dortíčky do skleničky, sezamové tyčinky nebo lahodné nápoje, obdarujte nepečenými jedlými dárky kamarády, udělejte si rodinnou oslavu s velkolepým nepečeným ořechovým dortem s likérem nebo s čokoládovými lanýži pro oslavence, vyberte si z receptů zábavná překvapení na dětskou párty, na níž děti nebudou vědět, co dřív ochutnat a obdivovat – jahodové myši, žlutozelenou želvu, banánové skočdohubky nebo eskymácký dort, před Vánoci nezapomeňte nalistovat kapitolou „Co nepeču s kamarádkami“… Příležitostí, při kterých se vám nová kuchařka Pavlíny Berzsiové stane nepostradatelným pomocníkem a zdrojem inspirace, je opravdu nespočet!

reklama