zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krémový koláč s malinami naloženými v sherry
Autor: profimedia.cz Krémový koláč s malinami naloženými v sherry

Krémový koláč s malinami naloženými v sherry

Hodnoceno: 0x
Pokud chcete tento koláč připravit i dětem, stačí nepřidat na konci na jejich porci maliny naložené v sherry. A nebo si jich nechte pár stranou a dětem ozdobte dort pouze malinami s cukrem.
do 1 hodiny
8–10 porcí

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Na těsto:

Na náplň:

Postup

  1. Těsto: Mouku a špetku soli prosijte do mísy hnětače. Přidejte studené máslo a prsty je vmasírujte do mouky, nebo pusťte hnětač a počkejte, dokud směs nedostane konsistenci hrubé strouhanky.
  2. Přidejte žloutek a 10–15 ml studené vody a tupými noži hněťte, až vznikne hladké těsto. Zabalte je fólie a dejte na 30 minut do lednice.
  3. Těsto vyválejte a vložte do vymazané a vysypané koláčové formy 28 cm v průměru. Odřízněte přečnívající okraje a vtlačte těsto do koutů a nahoru po stěnách obvodu, aby se mohlo podél nich zvedat. Dejte na 10 minut do lednice.
  4. Náplň: Vyšlehejte změklé máslo do lehké pěny. Přidejte moučkový cukr, mandle, ořechy a mouku a vyšlehejte. Postupně přidávejte vejce.
  5. Přeneste náplň na těsto. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 30 minut, dokud nebude koláč dozlatova. Vyndejte z trouby a nechte vychladnout.
  6. Do mísy dejte maliny a přelijte je sherry a posypte krupicovým cukrem. Velmi opatrně promíchejte. Na koláč je dejte těsně před podáváním.

Krémový koláč s malinami naloženými v sherry Foto:

Krémový koláč s malinami naloženými v sherry, foto: Profimedia.cz

reklama