návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Jogurtová bábovka

12 porcí
do 2 hodin
Jogurtová bábovka
Autor: isifa.com Jogurtová bábovka
Recept na klasickou bábovku se najde jistě v každé rodině. Můžete si ovšem přidat ještě jeden, pokud budete chtít malou změnu. A tenhle s medovým sirupem a polevou jistě stojí za to.
Reklama

Suroviny (12 porcí)

Na citronovo-medový sirup:

Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C. V míse vyšlehejte máslo s cukrem, potom postupně přidávejte vejce a po každém přidání důkladně vyšlehejte.
  2. Mouku se solí smíchejte a polovinu vmíchejte do máslové směsi spolu s mandlemi a polovinou jogurtu a zopakujte se zbylými ingrediencemi. Dobře promíchejte, aby se vše spojilo.
  3. Těsto nalijte do připravené formy, pečte 1 hodinu, nebo dokud zapíchnutou špejli nevyndáte čistou. Vyndejte z trouby a opatrně přelijte citronovo-medovým sirupem.
  4. Bábovku nechte vychladnout ve formě, potom ji vyndejte a přelijte polevou.
  5. Sirup: Všechny ingredience dejte do malého kastrolu a na střední teplotě míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí, potom zvyšte teplotu a vařte 3–4 minuty. Sundejte z plotny a nechte pomalu vystydnout.
  6. Poleva: Do misky dejte moučkový cukr, vmíchejte vodu a citronovou kůru a přelijte směsí bábovku. Ozdobte malinami.
Reklama

Jogurtová bábovka Foto:

Jogurtová bábovka                                                                                                             Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama