zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Huevos divorciados
Autor: Kublanka.cz Huevos divorciados

Huevos divorciados

Hodnoceno: 0x
Huevos divorciados, jinak také "rozvedená vejce". Jde o tradiční mexický, zpravidla snídaňový pokrm. Podávají se k němu dva druhy salsy, což potěší leckterého milovníka pálivých jídel!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Tomatillos zbavíme slupky a pod tekoucí vodou smyjeme lepivý povrch plodu. Na mírném ohni rozehřejeme silnostěnnou pánev, na které nasucho opečeme ze všech stran rajčata, tomatillos, oloupané stroužky česneku, cibuli a jalapeño papričky (10–15 minut). Opečená rajčata zbavíme slupky a papričkám jalapeño odřízneme stopku a překrojíme je na polovinu.
  2. Rajčatová salsa: Oloupaná rajčata dáme spolu s 1 lžičkou soli, 1 jalapeño a 1 stroužkem česneku do mixéru a vše rozmixujeme. Rajčatovou salsu přendáme do servírovací nádoby a mixér vypláchneme vodou.
  3. Salsa verde: Opečené tomatillos, 1 lžičku soli, 1 jalapeño, opečenou cibuli, 3 lžíce nasekaného koriandru a 60 ml vody dáme do mixéru a opět rozmixujeme. Pokud by salsa byla příliš hustá, můžeme naředit vodou.
  4. Jakmile máme připravené salsy, usmažíme si na slunečnicovém oleji volská oka. Pánev, ve které jsme smažili vejce, zbavíme nečistot po vejcích vytřením papírovou utěrkou. Vždy na dvou lžících slunečnicového oleje osmažíme z obou stran kukuřičné tortilly.
  5. Usmaženou tortillu dáme na talíř, na ní dvě volská oka, z nichž jedno přelijeme salsou verde a druhé rajčatovou salsou. Podáváme s najemno nakrájenou jalapeño papričkou a čerstvým koriandrem.

Prima tip: Pokud neseženete tomatillos, existuje několik variant, jak je můžete v receptu nahradit. Zkuste použít zelená rajčata, nezralý angrešt nebo hladkolistou petrželku s olivovým olejem.

Huevos divorciados 3 Foto:

Huevos divorciados 2 Foto:

Huevos divorciados, foto: Kublanka

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama