zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilované broskve s bresaolou
Autor: JamieOliver.com Grilované broskve s bresaolou

Grilované broskve s bresaolou podle Jamieho

Hodnoceno: 1x
V Itálii se ovoce griluje velmi často. Broskve, hrušky, švestky, meruňky nebo fíky se na grilování náramně hodí a nemusíte je servírovat pouze jako dezert!
do 30 minut
4 porce

Vyzkoušejte můj oblíbený salát, ve kterém se snoubí ohněm zkaramelizovaná sladkost zralých broskví s bresaolou, což je na velmi tenké plátky nakrájené sušené hovězí, které seženete v obchodech s italskými delikatesami. Stejně dobře ale poslouží i parmská šunka. Vše doplňte pikantní rukolou a krémovým dresinkem a máte sladko-slaný salát, který chutná jako letní sen!

reklama

Postup

  1. Rozpalte gril nebo grilovací pánev. Broskve rozkrojte napůl, otočte půlkami proti sobě a uvolněte pecku. Broskve dejte do mísy s nasekaným rozmarýnem, zakapejte olivovým olejem a posypte trochou soli a pepře. Pokud připravujete jídlo na grilu, můžete na oheň vhodit pár větviček rozmarýnu nebo tymiánu dodají broskvím bylinkovou uzenou příchuť. Grilujte ovoce pár minut z každé strany, aby bylo hezky opečené, ale ne spálené.
  2. Do mísy dejte ocet a trojnásobné množství extra virgin olivového oleje. Přidejte jogurt nebo crème fraîche se špetkou soli a pepře a vše důkladně prošlehejte.
  3. Na čtyři talíře naaranžujte plátky bresaoly hezky je nařaste. Na to položte ogrilované půlky broskví. Estragonové lístky a rukolu promíchejte s dresinkem a naskládejte navrch salátu. Zakápněte ještě trochou olivového oleje a zasypte rozdrobeným kozím sýrem.

Grilované broskve s bresaolou  Foto: JamieOliver.com

Grilované broskve s bresaolou. Foto: JamieOliver.com

Tento recept je z televizní série a kuchařské knihy Jamie vaří doma.

www.JamieOliver.com

reklama