zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cuketová kyselice s bramborami, koprem a houbovými škvarky
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Cuketová kyselice s bramborami, koprem a houbovými škvarky

Cuketová kyselice s bramborami, koprem a houbovými škvarky

Hodnoceno: 10x
Další skvělý recept, kde upotřebíte cuketu, která je právě v plné sezoně. Polévka je skvělá i bez houbových škvarečků, což je skvělá zpráva pro ty, co houby nemusí. A pokud si chcete přilepšit, přidejte do polévky ztracené vejce...
do 30 minut
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Postup

  1. Nejprve na másle zesklovaťte cibuli, tu zasypte moukou a upražte světlou cibulovou jíšku. Zalijte chladným vývarem, dobře rozmíchejte a přidejte na kostičky nakrájené brambory. Podle potřeby osolte.
  2. Po cca 10 minutách přidejte nahrubo nastrouhanou cuketu a vařte ještě cca 7–10 minut. Nakonec vmíchejte smetanu pokojové teploty, prohřejte a po odstavení vmíchejte posekaný kopr. Můžete ještě dokyselit troškou octa.
  3. Pokud chcete přidat houbové škvarečky, tak je upražte zvlášť na pánvi s olejem, osolené a okmínované a přidejte do hotové polévky.

Cuketová kyselice s bramborami, koprem a houbovými škvarky  Foto: Cuketová kyselice s bramborami, koprem a houbovými škvarky; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto:

V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mne baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

Uložit

reklama