návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Citronový dortík s limoncello

Hodnoceno: 0x
10-12 porcí
do 2 hodin
Citrónový dortík s limoncello
Autor: isifa.com Citrónový dortík s limoncello
Na tento lahodný italský dortík použijte pečicí plech 34 cm x 10 cm nebo kulatou formu 22 cm v průměru.

Suroviny (10-12 porcí)

Na těsto:

Na náplň:

Postup

  1. Mouku a sůl dejte do hnětače asi na 5 vteřin, přidejte máslo a prudce mixujte, dokud se neutvoří malé hrudky. Pomalu přidávejte vodu a nechte hníst, dokud směs nevytvoří kompaktní kouli. Vyndejte těsto z mixéru, zabalte do fólie a dejte alespoň na 1 hodinu do ledničky.
  2. Předehřejte troubu na 160 °C. Na pomoučené ploše vyválejte těsto, až bude 5 mm tenké. Jemně těsto zdvihněte na váleček a volně je přehoďte přes formu. Natlačte těsto do formy, propíchejte je vidličkou a odstraňte přesahující kraje. Na těsto položte arch pečicího papíru, naplňte ho fazolemi na pečení a pečte 15 minut. Fazole a papír vyndejte a pečte dalších 5 minut. Potom korpus vyndejte z trouby a nechte ho stranou vystydnout.
  3. Do mísy dejte krupicový cukr, celá vejce i žloutky a vše jemně promíchejte. Přidejte citronovou šťávu i kůru, limoncello a smetanu, dobře promíchejte, aby se vše spojilo.
  4. Směs nalijte do předpečeného korpusu a pečte 40 minut. Potom vyndejte z trouby a nechte vychladnout a náplň zatuhnout.

  5. Vrchní vrstva: Předehřejte troubu na 160 °C. Do mísy dejte vaječné bílky a šlehejte, dokud nevznikne pěna, a potom postupně, po jedné lžíci, přidávejte cukr – nepřestávejte šlehat, dokud hmota nebude hustá a lesklá. Vrchovaté lžíce sněhové směsi navršte na dort, dejte ho do trouby a pečte 5–7 minut nebo dokud nebudou pusinky navrchu zlatavé.
  6. Servírování: Dortík nechte vychladnout a podávejte jej nakrájený a posněžený práškovým cukrem.

Citrónový dortík s limoncello Foto: isifa.com

Citrónový dortík s limoncello, Foto: isifa.com