návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Citronové kuře

4 porce
do 2 hodin
Citronové kuře
Citronové kuře Autor: Gurmet
Jako kdyby to u vás uprostřed zimy zavonělo dovolenou v Řecku či v Itálii... Vyzkoušejte nedělní klasiku s „parfémem“ Středomoří, který rozzáří i studený leden.
Reklama

Suroviny (4 porce)

Reklama

Postup

  1. Kuře očistěte, důkladně ho vně i uvnitř osolte a opepřete. Svažte mu nožky a poklaďte ho tenkými plátky citronu. Celé pak pečlivě několikrát obtočte provázkem, aby plátky citronu během pečení neopadaly.
  2. Dno pekáče také poklaďte plátky citronu a na ně položte kuře.
  3. Přidejte celé oloupané stroužky česneku a oregano. Zalijte vínem a vývarem a kuře poklaďte plátky másla. Troubu předehřejte na 180 °C. Pečte asi 60 až 80 minut, až se většina šťávy vypeče a kuře bude mít krásně zlatou barvu.
Reklama

Citronové kuře  Foto: Gurmet

Citronové kuře. Foto: Gurmet

Gurmet - únor 2014Gurmet - Vaše škola vaření

Únor je měsíc masopustu a svátku svatého Valentýna. Obě tato témata najdete samozřejmě také v únorovém Gurmetu. Hledejte tu inspiraci na lákavé a syté masopustní pochoutky – od zabijačkového guláše až po slaďoučké koblihy i zamilované valentýnské menu pro dva! Kromě toho v tomto čísle startuje letošní projekt nazvaný „Gurmet kolem světa“. První zemí, jejíž gastronomie se jako červená nit prolíná celým časopisem, je exotické Japonsko.

Kromě toho se můžete těšit také na lákavé recepty z čokolády, domácí pečivo včetně chleba i na pochutiny, ve kterých hrají klíčovou roli citrony, které jsou nyní ve vrcholové kondici. Přesvědčíte se, že kapusta nejen krásně vypadá, ale ještě lépe chutná. a že řízek není jen českou specialitou. Zjistíte, co to je tzv. synergický efekt některých surovin a jak se jeho blahodárné účinky mohou projevit na vaší kondici. Dobrou chuť!

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama