návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Cake Pops s marcipánem

30 ks porcí
do 1 hodiny
Cake Pops s marcipánem
Cake Pops s marcipánem
Minidortíky na špejli nebo dortová "lízátka"... tyto efektní dezertíky se hodí na dětskou party, stejně jako na svatební hostinu. Záleží jen na formě zdobení. O svůj vymazlený recept se s námi podělily cukrářky ze SweetDots.
Reklama

Suroviny (30 ks porcí)

Těsto:

Reklama

Postup

  1. Máslo a cukr ušleháme do světlé pěny, postupně zašleháváme vejce. Zvolna přimícháme mouku, smíchanou s kypřicím práškem a mléko. Vyložíme pečicí formu jakéhokoli tvaru pečicím papírem a pečeme v rozehřáté troubě 15–20min na 180 °C.
  2. Necháme úplně vychladnout, tvrdé okraje odstraníme nožem. Bábovku rozdrobíme na malé kousíčky, můžeme i rozmixovat a přidáme najemno nakrájený marcipán. Nakonec máslo a džem podle vlastní chuti. Celou směs důkladně promneme, dokud se neutvoří hmota, ze které je možné kuličky tvarovat.
  3. Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu a jednotlivé tyčky či špejle namočíme v čokoládě cca 1 cm. Do každé kuličky pak napíchneme jednu namočenou špejli a necháme vychladnout cca 1 hodinu v lednici.
  4. Poté čokoládu znovu rozpustíme a jednotlivé kuličky v ní namáčíme. Hotové cake pops zapíchneme do polystyrenu nebo např. do sklenice s cukrem. Dle vlastní fantazie můžeme dozdobit např. barevným cukrářským zdobením či mandlemi a ořechy. Hotové cake pops necháme ztuhnout v lednici.
Reklama

Cakepops s marcipánem

Cake Pops s marcipánem. Foto: SweetDots, Alieska Photography, ve spolupráci s You & Me svatebním magazínem, Creative Weddings

Článek o sličných cukrářkách ze SweetDots i o příběhu jejich cukrárny najdete v odkazu. A čeká tam na vás i recept na jejich proslulé máslové sušenky s vanilkou:

SweetDots

SweetDots se postarají o pohádkově sladkou tečku


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama