zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Brokolicový salát v jogurtu s ořechy a ovocem
Autor: Tereza Pánková Brokolicový salát v jogurtu s ořechy a ovocem

Brokolicový salát v jogurtu s ořechy a ovocem

Hodnoceno: 1x
S tím, jak se zvyšuje teplota na venkovním teploměru, zvyšuje se úměrně i chuť na syrovou zeleninu. Lehce pikantní a velmi křupavý salát z brokolice se směsí oříšků a sušeného ovoce je ideální jako jarní oběd a hodí se i do krabičky, když si chcete v práci pochutnat na něčem zdravém.
do 30 minut
2–3 porce

PRIMATIP: Víte, jak nejlépe získat semínka z granátového jablka? Plod rozčtvrťte a ponořte do mísy s vlažnou vodou. Granátové jablko opravdu hodně barví, ale pokud budete semínka vyloupávat pod vodou, nic nezašpiníte. Semínka navíc zůstanou při dně a veškeré světlé blanky budou plavat na hladině, což vám ulehčí práci.

reklama

Postup

  1. Brokolici omyjte a nakrájejte na malé růžičky, tlustý stonek dejte stranou (můžete ho využít např. do brokolicové polévky nebo stir-fry). Cibuli oloupejte, rozpulte a nakrájejte na proužky.
  2. Připravte si velkou mísu. Vložte do ní brokolici, cibuli, přisypejte semínka z granátového jablka, rozinky, sušené brusinky a vybrané ořechy s mandlemi. Vše dobře promíchejte.
  3. Jako poslední přidejte jogurt a dochuťte solí a čerstvě namletým pepřem. Znovu dobře promíchejte, ochutnejte a podle potřeby dochuťte.

Brokolicový salát v jogurtu s ořechy a ovocem 2 Foto: Brokolicový salát v jogurtu s ořechy a ovocem; foto: Tereza Pánková

MILUJETE BROKOLICI? V NAŠICH RECEPTECH SI URČITĚ VYBERETE!

reklama