zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti
Autor: archiv Tescoma Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti

Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti

Hodnoceno: 1x
Nejen na vánočním stole máme rádi bramborový salát. Podle našeho videoreceptu zkuste tentokrát připravit velmi vymazlenou verzi s domácí majonézou, kvalitní šunkou a svěžím jablkem.
do 1 hodiny
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Majonéza:

Postup

  1. Příprava majonézy: Z poloviny citronu vymačkejte šťávu a dejte stranou. Žloutky oddělte od bílků, dejte do mísy, mírně osolte a rozetřete metličkou.
  2. Za stálého míchání přilévejte po kapkách olej. Když hmota začne houstnout, přilévejte olej v tenkém pramínku za stálého šlehání metlou tak dlouho, až se hustá hmota udrží kolem metly. Na závěr dochuťte citronovou šťávou.
  3. Příprava bramborového salátu: Brambory uvařte ve slupce a sceďte. Ještě teplé oloupejte, protlačte přes strunový kráječ. Z oleje, hořčice a octa připravte zálivku, kterou přelijte brambory. Uložte do chladu.
  4. Druhý den přidejte vejce uvařená natvrdo, uvařenou mrkev, okurky, jablka a šunku. Vše nakrájené na kostičky. Nakonec vmíchejte majonézu, případně dochuťte solí a pepřem.

Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti 2 Foto: Kvalitní náčiní od Tescomy vám přípravu bramborového salátu příjemně ulehčí. Bude se vám hodit hrnec s poklicí, krájecí deska, lis na citrusy a strunový kráječ na brambory.

Soutěž s Tescomou o 3 poukazy v hodnotě 3000 Kč

Soutěžte s Tescomou o 3x nákup v hodnotě 3000 Kč

reklama