Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Quinoa – cuketové placičky

2–4 porce
do 30 minut
Quinoa – cuketové placičky
Quinoa – cuketové placičky Autor: Výpečky.com
Quinoa je jihoamerická bezlepková obilnina, která má tolik skvělých vlastností, že by byla velká škoda ji nepustit do kuchyně. Výborné placičky se hodí jako příloha nebo jako mňamka, která potěší děti i dospělé.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Nejprve si uvařite quinou podle návodu na obalu a nechte vychladnout.
  2. Na olivovém oleji orestujte nakrájenou cibuli a také ji nechte vychladnout.
  3. Do větší mísy si na hrubém struhadle nastrouhejte cuketu. Postupně přidávejte všechny ostatní ingredience (mouky bude možná potřeba víc, aby těsto hezky drželo pohromadě, musíte zkoušet) a celou směs řádně promíchejte.
  4. Na pánvi si rozehřejte olivový olej, na kterém postupně osmažte všechny placičky.
Reklama

Další recepty z quinoy najdete v našem speciálu:

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace. Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine po výpečky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama