zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Panna cotta s jahodovo-malinovým přelivem
Spouštím video za 5s.

Panna cotta s jahodovo-malinovým přelivem

Hodnoceno: 442x
Příprava tohoto skvělého dezertu není vůbec náročná a vše máte za chviličku hotovo. Jen musíte myslet na to, že potřebuje nějaký čas na ztuhnutí, takže ji nejlépe dělejte den předem.
nad 2 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Jahodovo-malinový přeliv:

Postup

  1. Plátky želatiny namočte do studené vody, aby změkly a mírně nabobtnaly.
  2. Smetanu, cukr a semínka vanilkového lusku dejte do rendlíku a zahřejte těsně pod bod varu. Jakmile bude směs ohřátá na požadovanou teplotu, odstavte rendlík z plotny. Nabobtnalou želatinu vyždímejte a pečlivě rozmíchejte v ohřáté smetaně.
  3. Teď můžete směs nalévat do servírovacích mističek, které pak nejlépe přes noc umístěte do ledničky. Minimálně však na 4–5 hodin.
  4. Rozmixujte všechny ingredience na ovocný přeliv, kterým pak přelijte ztuhlé panna cotty. Nakonec vše dozdobte čerstvými jahodami a malinami.
  5. Prima tip: U tohoto dezertu je velice důležité nevynechat vanilkový lusk, protože ten mu dodá tu správnou chuť. Navíc lusk zbavený semínek můžete použít na výrobu vlastního vanilkového cukru. Vyškrábaný lusk zavřete do dózy společně s moučkovým cukrem. Cukr bude krásně ovoněný a daleko lepší než kupovaná varianta. Několik lusků v dóze navíc můžete poměrně dlouho dosypávat novým cukrem.

Panna cotta s jahodovo-malinovým přelivem Foto:

Panna cotta s jahodovo-malinovým přelivem Foto:

Panna cotta s jahodovo-malinovým přelivem, foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

Kitchen Story Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blogKITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

Mnoho dalších receptů z jahod najdete v našem novém časopisu Prima FRESH:

Prima FRESH léto 2015

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama