zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
2 tipy na víkend aneb Jak si užít den skoro jako turista
Autor: TZ 2 tipy na víkend aneb Jak si užít den skoro jako turista

2 gastro tipy na víkend: Užijte si den skoro jako turista

Aktuální situace je pro mnohé podniky nelehká, ale zároveň přináší nové příležitosti. Kdy naposledy jste si v klidu prošli Staroměstské náměstí? Vydejte se do míst, na která v minulosti nebyl čas nebo jste o nich nevěděli.
Tereza Pánková , 06.06.2020

reklama

Magická terasa nad orlojem. U Prince sázejí na zážitky!

Jedním ze zajímavých zážitků letní Prahy bude letos jistě návštěva Terasy U Prince na Staroměstském náměstí. Ta se totiž může pochlubit doslova magickým výhledem na orloj a věže Týnského chrámu. Místo jako stvořené pro všechny fajnšmekry a romantiky. Právě na této terase se nachází jeden z nejžádanějších insta spotů v Praze. Záběr se skleničkou šampaňského, pražským orlojem a Týnskými věžemi je ceněným úlovkem.

Výhled z Terasy u Prince je okouzlující!
Autor: TZ Výhled z Terasy u Prince je okouzlující!

Navíc. V prostorném gotickém sklepení sídlí vyhlášený Black Angel‘s Bar. Podnik vybudovaný ve stylu amerických prohibičních barů z 30. let se vedle dokonale namíchaných koktejlů může pochlubit autentickou atmosférou, kterou neruší ani fotografování zakázané kvůli soukromí hostů, ani surfování na internetu či sociálních sítích (záměrně zde chybí signál). Black Angel‘s Bar je totiž místo, kam si hosté chodí popovídat a vychutnat svůj drink.

Becherovka znovu otevírá své Návštěvnické centrum v Karlových Varech

Tradiční český výrobce bylinného likéru Becherovka znovu zpřístupnil své Návštěvnické centrum veřejnosti. Centrum se nachází v Karlových Varech v historické budově „Steinberky” a nabízí svým návštěvníkům náhled do historie a výrobního procesu Becherovky. Nechybí ani interaktivní část expozice, která poskytne autentický zážitek z prohlídky.

Chcete se dozvědět víc o známé Becherovce?
Autor: TZ Chcete se dozvědět víc o známé Becherovce?

Návštěvnické centrum Becherovky prošlo v  roce 2018 rozsáhlou rekonstrukcí. Historická budova „Steinberky“, kterou nechal v roce 1867 postavit sám Jan Becher, sloužila dříve jako původní továrna. Moderní a rozšířená expozice vypráví jeden ucelený příběh. Prohlídka se skládá ze tří částí: historické, interaktivní expozice spojené s výrobou a závěrečné degustace. Během 50 minut tak návštěvník získá povědomí o vzniku tradičního likéru, zapojením všech smyslů pronikne do tajemného výrobního procesu a prohlídku zakončí ochutnávkou produktů z portfolia Jan Becher. Návštěvnické centrum Becherovky je otevřeno vždy od úterý do neděle mezi 9. a 17. hodinou.

reklama

Související témata: Praha , vyhlídka , becherovka

reklama

Přečtěte si také