Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Maca – ochutnejte „peruánský ženšen“

Kořeny peruánské macy
Kořeny peruánské macy
Potřebujete-li psychickou či fyzickou vzpruhu, zapomeňte na kávu a dopřejte si trochu zázračného prášku z peruánské macy. Nebojte se, nejde o „nafouknutý trhák“ jedné sezony – pozitivní účinky této superpotraviny znali již staří Inkové.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Maca je kořenem Lepidium meyenii – rostliny, která se pěstuje v peruánských Andách. Mezi její hlavní přednosti patří vysoký obsah esenciálních živin, jež zvyšují energii a toleranci vůči fyzické zátěži.

„Peruánský ženšen“ je vhodný také při nadměrné psychické námaze a stresu – zlepšuje totiž funkci neurotransmiterů a pozitivně tak ovlivňuje paměť. Konzumace macy je velmi prospěšná především během rekonvalescence, protože je lehce stravitelná a obsahuje přirozeně vysoké množství minerálů (například zinek, mangan, vápník, magnesium a železo). Vyniká také obsahem bílkovin a aminokyselin; v jejím složení nechybí vitamin B2, vitamin B1 a vitamin C. Podle některých studií pomáhá pravidelné užívání macy vyrovnávat hormonální hladiny v těle – pro své afrodiziakální účinky a vliv na potenci bývá často označována jako „přírodní viagra“.

Sušená mletá maca

Sušená mletá maca

Věděli jste, že...

... macu můžete přidávat kromě vody a džusu také do oblíbených nealkoholických koktejlů, zeleninových a ovocných smoothies, jogurtů, müsli, polévek či salátů?

Kakao.banánové smoothie s macouSmoothie pro posílení organismu

INGREDIENCE

• 200 ml mandlového mléka

• 1 menší banán

• 1 polévková lžíce čistého kakaového prášku

• 1 polévková lžíce mletých chia semínek

• 1 lžička prášku maca

POSTUP PŘÍPRAVY

Banán oloupejte a nakrájejte na kolečka. Spolu s ostatními ingrediencemi ho dejte do mixéru, přilijte mandlové mléko a vše umixujte dohladka. Připravený nápoj ihned podávejte.

Autor Nela Kučerová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama