Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Cuketové smaženky

4 porce
do 1 hodiny
Cuketové smaženky
Cuketové smaženky Autor: isifa.com
Vyzkoušejte cuketové smaženky s chilli omáčkou. Ideální chuťovka na vaší párty, ale věřte, že jsou tak dobré, že si je budete připravovat i ve všední dny,
Reklama
Reklama

Postup

  1. Těstíčko: mouku a sůl nasypte doprostřed mísy, přidejte olej a potom pomalu přilévejte asi 130–150 ml vody za současného promíchávání. Nechte 15 minut odpočívat.
  2. Mezitím nakrájejte cukety na tenké kousky (asi 8 cm dlouhé). Dejte je na cedník a nad talířem je důkladně posypte mořskou solí. Nechte je odpočívat, jen je občas protřeste.
  3. V malé misce smíchejte chilli omáčku, ocet a kopr nebo mátu.
  4. V hluboké pánvi rozehřejte slunečnicový olej asi na 180 °C. Bílky vyšlehejte do tuhého sněhu a ten vmíchejte do těstíčka. Kousky cuket oklepejte a osušte kuchyňskou utěrkou a potom je opatrně obalte v těstíčku v několika dávkách. Smažte asi 2–3 minuty, dochuťte a podávejte horké s omáčkou na namáčení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama