Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Čokoládový krém s mascarpone

4–6 porce
do 30 minut
Čokoládový krém s mascarpone
Čokoládový krém s mascarpone Autor: S Italem v kuchyni II.
Pohár vítězů poháru. V dnešním utkání o vaše mlsné jazýčky bojují mandle, oříšky, čokoláda a lahodný smetanový sýr mascarpone. Zvítězí ovšem ne jeden za všechny, ale všichni v jednom!
Reklama

Suroviny (4–6 porce)

Reklama

Postup

  1. V kastrůlku ohřejte mléko a mezitím si v misce metličkou vyšlehejte vejce s cukrem. Do teplého mléka vlijte vaječnou směs a zaprašte škrobem. Přidejte hobliny nastrouhané čokolády a předem nasekané a na suché pánvi upražené mandle s ořechy a vše promíchejte.
  2. Do mísy se směsí přidejte mascarpone a důkladně vše prošlehejte, aby byla krásně hladká. Hotový krém nalijte do připravených pohárů. Dejte je alespoň na dvě hodiny ztuhnout do lednice. Před podáváním je můžete dozdobit šlehačkou, ořechy a čokoládou.
Reklama

Čokoládový krém s mascarpone Foto: S Italem v kuchyni II.

Čokoládový krém s mascarpone. Foto: S Italem v kuchyni II.

S Italem v kuchyni II.

S Italem v kuchyni II.

 

S Italem... v kuchařce! Jedinečné setkání s oblíbeným kuchařem Emanuelem Ridi, které vám přinese jen to dobré na každý den.

Čeká vás přes 70 vybraných italských receptů, doplněných o šťavnaté fotografie jídel a četné snímky z natáčení pro pohodu u vašeho rodinného krbu i plotny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama