Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Vydejte se ochutnat Středomoří

Středomořský festival
Středomořský festival
Na pražském Ovocném trhu se už poněkolikáté uskuteční Festival středomořských chutí a vůní. Ochutnat a nakoupit typické dobroty, užít si dobrou hudbu a nasát prázdninovou atmosféru můžete ve dnech 6.–9. června.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na pár dní se kousek rušného městského centra promění ve středomořskou vesničku, kde si můžete odpočinout na plážových lehátkách za poslechu živé hudby ve stylu latino, pop nebo jazz. K tomu si nechte nakrájet dobrý sýr nebo pršut a zapijte to sklenkou vína. Domů si odneste olivový olej a všemožné laskominy ze všech koutů Středomoří, především z Francie, Itálie, Španělska či Řecka.

Středomořský festival , Foto:

Novinkou jsou lahůdky z Libanonu a Slovinska i prodejce s kávovými specialitami nebo středomořskými burgery. Dohromady 25 stánků zaručuje, že si určitě vyberete :)

Naše redakce se zvlášť těší na oblíbené slovinské bistro Foodadventure. To připraví domácí těstoviny s lanýži a k mání bude výběr sušených mas ze Slovinska - pršut, budjola, pancetta a ručně dělané kraví, kozí a ovčí sýry z nepasterizovaného mléka z malých slovinských alpských farem, bio olivový olej, dýňový olej, tradiční piranská mořská sůl a další dobroty...

Nezapomeňte ochutnat i slovinské víno, například Malvaziji, Rebulu a Zelen z Vipavské doliny z vinného sklepa Rikot. A věřte, že stojí za ochutnání :)

Středomořský festival , Foto:

Další informace o festivalu, včetně seznamu všech prodejců, najdete ZDE.

Autor: Klára Michalová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama