návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Tipy na gastro akce v týdnu 5.–11. srpna

Tipy na gastro akce 5.-11.8.
Autor: Thinkstock Tipy na gastro akce 5.-11.8.
Léto je ideální chvíle na ochutnávání nových jídel, regionálních specialit a pokrmů z právě dozrávajících surovin. Vše můžete zapít dobrým vínem či pivem a užít si při tom i trochu kultury. To nabízí prázdninové gastro akce po celé republice. Vydejte se na výlet s našimi tipy!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chuť Jeseníků

20. června–30. září, Šumperk, Branná, Jeseník, Rýmařov, Sobotín, Velké Losiny; region olomoucký

Nenechte si ujít oslavu skvělého jídla hor pod Pradědem. Celé léto můžete navštívit devatero nejlepších podniků regionu, které vám nabídnou tradiční jídla Jeseníků a jídla uvařená výhradně z lokálních surovin. Již třetí ročník festivalu také nabídne celou řadu doprovodných akcí i soutěž pro gurmány o hodnotné ceny. Seznam restaurací a více info najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 5.-11.8.

Chodské slavnosti

9. srpna, Více míst, Domažlice, region plzeňský

Nenechte si ujít jeden z nejstarších folkloristických festivalů v České republice – pořádá se o roku 1955! Kromě bohatého programu, který probíhá na 5 scénách, se těšte také na velký staročeský jarmark v historickém centru města, kde budete moci kromě občerstvení nakoupit i tradiční řemeslné výrobky. Nabízí se medovina, klobásy, sýry, vizovické pečivo, cukrovinky, turecký med, perník, trdlo a mnoho dalšího. Více info ZDE.

Letní slavnosti vína

12. ročník Letních slavností vína v Dolních Dunajovicích

10. srpna, Náves v Dolních Dunajovicích, Dolní Dunajovice, region jihomoravský

Již podvanácté probíhají počátkem měsíce srpna v Dolních Dunajovicích letní Slavnosti vína. V chladicích boxech najdete více jak 500 vzorků vín od renomovaných vinařských firem oceněných na našich i zahraničních výstavách.

K ochutnání budou připraveny grilované speciality a široký výběr sýrů. Více info ZDE.Tipy na gastro akce 5.-11.8.

Mělnický košt

10. srpna, Svatováclavská ulice, Mělník, region středočeský

Na svátek sv. Vavřince se začínají barvit modré odrůdy – a blízko tomuto datu se také koná Mělnický košt. Celá akce je soustředěna v historickém centru města a na rozdíl od Mělnického vinobraní je opravdu jen a jen o víně. Doprovází muzika, tanec, divadlo nebo šerm. Více info ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama