Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastro akce v týdnu 18.–24. listopadu

Tipy na gastro akce 18.-24.11.
Tipy na gastro akce 18.-24.11. Autor: Thinkstock
I tento týden vám přinášíme tipy, kam zajít za dobrým jídlem a pitím. A protože se toho před Vánoci děje opravdu mnoho, vybrali jsme pět nejlepších gastrotipů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Například už ve čtvrtek si s vašimi smysly pohrají různé variace molekulární gastronomie. Kdo je spíše na tradičnější kuchyni, ocení adventní atmosféru na zámku nebo zajde rovnou na vánoční festival. Nechybí ani tradiční degustace vína a pozvání na sezunní delikatesu – lanýže.

Molecular Night

21. listopadu 2013, restaurace Port62, ulice Vltavanů, Praha 4, region Praha

Zveme vás na jedinečný gastronomický zážitek, na kterém budete moci ochutnat to nejlepší z molekulární kuchyně! Těšte se na originálně pojatou paštiku s želé z nakládaných okurek, nebo rybí panacottu či vepřový konfit. A dozvíte se také, jak vypadá dezert bez talíře nebo hovězí steak v originálním podání. Více info ZDE.

Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves

23.–24. listopadu 2013, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves, region středočeský

Příjemnou předvánoční náladu vám určitě navodí bohatý program plný aktivit a zábavy pro malé i velké. Pokocháte se vánočními trhy a řemeslnými výrobky. Budete moci také ochutnat speciality zdejší Zámecké restaurace a vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství. Pro děti budou připravena různá vystoupení i řemeslné dílny. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 18.-24.11.  Foto: Thinkstock

Mezinárodní vánoční festival

14. ročník

24. 11. kongresový sál, hotel Hilton, Pobřežní 1, Praha 8 – Karlín, region Praha

Málokde tuto neděli najdete takovou koncentraci vánoční atmosféry. Na Mezinárodním vánočním festivalu máte možnost zakoupit neobvyklé dárky z celého světa. Kromě originálních dárků ze 44 zemí světa na festivalu ochutnáte i spoustu tradičních a multikulturních vánočních pochoutek, vín a koření. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 18.-24.11.  Foto: ThinkstockBílé zimní lanýže z Alby

13.20. listopadu 2013, Argument Restaurant – Café, Bubenečská 19, Praha 6, region Praha

Bílé lanýže z Alby patří spolu s pravým kaviárem k nejvyhledávanějším lahůdkám světové gastronomie. Existuje řada druhů tmavých i světlých lanýžů, ale ty nejžádanější pocházejí z italského Piemontu – cena za kilogram se může vyšplhat až ke 300 000 korun. Nyní si tuto delikatesu můžete dopřát ve speciálně upraveném menu jen pro tuto příležitost. Více info ZDE.

Kateřinská výstava mladých vín

8. ročník

22. listopadu 2013, Reprezentační sklep Víno Rakvice, Družstevní 828, Rakvice, region jihomoravský

Již po osmé proběhne tradiční Kateřinská výstava vín, na níž vás nemine svěcení mladých vín rakvickým farářem a ani soutěž mladých vín. Samozřejmostí bude i degustace ročníku 2013, ke kterému se skvěle hodí pečená kateřinská kachna a další místní speciality. A k dobrému jídlu i pití vám zahraje pan Jožka Šmukař s kapelou. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 18.-24.11.  Foto: Thinkstock

Tipy na gastro akce 18.24. 11.  Foto: Thinkstock

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama