Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pekař s velkým srdcem

Pekař s velkým srdcem
Pekař s velkým srdcem Autor: Thinkfood.cz
Sicilský pekař Piero Barone si v Praze už stačil získat své skalní příznivce a svým pekařským uměním dělá radost každému milovníkovi italské kuchyně. Přitom se do Prahy dostal před dvěma lety čirou náhodou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Piero pochází ze Sicílie z města Modica vzdáleného asi 200 kilometrů od Catanie. Už od dětství pracoval na místních třžištích a postupně se vypracoval až na Maestro panificatore – Mistra pekaře. Díky svým dovednostem byl zván majiteli pekáren a cukráren na Sicílii, aby pozvedl úroveň jejich podniků.

Pekař s velkým srdcem  Foto: Thinkfood.cz

K pekařině ho přivedla maminka: „Ona byla tím hnacím motorem, který mě nasměroval k povolání pekaře.” Maminčina zručnost a přístup k pečení chleba Piera uchvátily. Při přípravě těsta odsuzuje přidávání zlepšováků, jako jsou látky k prodloužení trvanlivosti či zvýrazňovače chuti. „Mám radši přírodní produkty, kde je mouka, voda, sůl a kvásek. Právě kvásek způsobuje, že má pečivo ‚bubliny‘ různých velikostí,” vysvětluje.

Pekař s velkým srdcem  Foto: Thinkfood.cz

V pravidelné nabídce Mojí Kredence najdete různé druhy italského pečiva a nechybí ani široký výběr sladkostí, jako jsou croissanty nebo ovocné košíčky. Specialitou Piera jsou tradiční sicilské cannoli plněné ricottou či krémem. To vše se rodí přímo v pekárně nové prodejny Moje Kredenc na Bělohorské ulici 26 v Praze 6, kde zažijete nefalšovanou chuť Itálie.

Pekař s velkým srdcem  Foto: Thinkfood.cz

Pekař s velkým srdcem. Foto: Thinkfood.cz

Tento článek byl přejatý z blogu ThinkFood.cz

 

Thinkfood.czThinkFood.cz je blog o všech skvělých „když“ kolem jídla. Protože nejlepší jsou chvíle, když se něco děje. U sporáku, u stolu, s přáteli.

ThinkFood.cz je blog o jídle, nad kterým přemýšlíte. Vařte, jezte… a přemýšlejte.

ThinkFood na jaře 2013 založila Kateřina Obrazová a pod jejím vedením ho připravuje Idealab. Zajímá nás kvalitní jídlo, suroviny a recepty, ale i širší souvislosti okolo jídla. Přidejte kvalitní design, fotografie a jste tady správně.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama