Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Oslavte konec prázdnin na Čejkovických bylinkových slavnostech

Čejkovické bylinkové slavnosti
Čejkovické bylinkové slavnosti Autor: Thinkstock
První zářijovou a zároveň poslední prázdninovou neděli se v Čejkovicích u Hodonína konají již tradičně bylinkové slavnosti. Pro milovníky bylinek, čajů a voňavého koření to bude přímo ráj na zemi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1. září v 11.00 zahájí společnost SONNENTOR na kopci nad historickými Templářskými sklepy Čejkovické bylinkové slavnosti otevřením své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku, od výkupu bylinek přes zpracování až po jejich balení. V pořadí již 4. ročník se ponese ve znamení sv. Hildegardy a slavnostního otevření přírodní zahrady – Bylinkové zahrady sv. Hildegardy –, která bude zajímavým obohacením zážitkové exkurze do výrobny čajů zvané Bylinkový ráj.

Čejkovické bylinkové slavnosti  Foto: archiv

Čejkovické bylinkové slavnosti. Foto: archiv

Všudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a zajímavý program pro děti i dospělé přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti minulý rok více než 8000 návštěvníků.

Součástí letošního bohatého programu budou prohlídka zpracovatelských a výrobních prostor, mini biojarmark, odborné přednášky, diskuze s pěstiteli, ochutnávky a zábavný program pro děti. Občerstvení zajistí Rebio – provozovatel vegetariánských biorestaurací v Brně. Vstupné na slavnosti a do přilehlých Templářských sklepů bude zdarma.

Čejkovické bylinkové slavnosti  Foto: Thinkstock

Čejkovické bylinkové slavnosti. Foto: Thinkstock

Čejkovické bylinkové slavnosti  Foto: archivPrvní prodejna SONNENTOR v centru Brna

S nadcházejícím zářím, měsícem biopotravin, chystá společnost SONNENTOR otevření své první podnikové prodejny mimo Čejkovice. V nádherných historických prostorách objektu Modrá hvězda na Šilingrově náměstí v samotném centru Brna bude v pondělí 2. září zahájen prodej kompletního sortimentu SONNENTOR, nabízející více než 700 produktů.

Kde se směje slunce

Právě více než před 20 lety se Tomáš Mitáček a Johannes Gutmann setkali na jedné z prvních ekologických konferencí v ČR. Podnikatelský duch, láska k přírodě a hlavně myšlenka pěstování bez použití chemie, umělých hnojiv a jiných prostředků na ochranu rostlin bylo to, co je navzájem spojovalo a dalo vzniknout jedné z prvních společností zabývajících se výrobou bioproduktů v České republice – SONNENTORU.

Čejkovické bylinkové slavnosti  Foto: archiv

Čejkovické bylinkové slavnosti. Foto: archiv

Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské biospeciality, jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží,na místní a mezinárodní trh. Dnes má tato společnost 75 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě.

Nepropásněte ojedinělou možnost nahlédnout pod pokličku výroby voňavých čajů a koření a užijte si den v krásném prostředí jižní Moravy.

Podrobný program a další informace najdete na www.sonnentor.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama