Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Moje víkendové gastro hrátky

Víkendové gastro hrátky
Víkendové gastro hrátky Autor: Klára Michalová
Pracuji jako redaktorka kulinárního webu, takže můžu říct, že jídlo je moje práce. Ale zároveň je to i můj velký koníček, takže se jídlu věnuju i o víkendech. A to ve velkém :)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mám na to skvělého parťáka. S mojí sestřenicí Kristinou jsme velké kamarádky, máme stejně staré děti, podobný životní styl a velkou lásku k jídlu. Tak dvakrát do měsíce spolu trávíme víkendy, které jsme si vyladily k oboustranné spokojenosti.

Startujeme v sobotu dopoledne, kdy se scházíme na farmářském trhu na Kulaťáku. U dobrého kafíčka probereme víkendový jídelníček, pak oběhneme stánky, nakoupíme ryby, kuře, čerstvou zeleninu a hromadu bylinek. Nikdy nezapomeneme na pugéty řezaných květin.

Víkendové gastro hrátky 4, Foto:

Pak už se uvelebíme u stolku, dětem koupíme palačinky a vyšleme naše muže ke stánku s chorvatskými rybami, kde jeho majitel Marko připravuje na rozpáleném grilu fantastické kalamáry, krevety, mušle nebo sardinky. Tím odstartujeme víkendové obžerství :) Většinou se na „návsi“ sejde i pár dalších přátel, takže máme příjemné společenské dopoledne s výborným brunchem.

Víkendové gastro hrátky 5, Foto:

Poté se přesouváme ke Kristině domů, příjemný dům se zahradou je skvělé útočiště, pokud chcete zabavit děti tak, abyste měli čas na gastro hrátky. Sobotní odpoledne se většinou nese v duchu relaxu s dobrým vínem a hromadou kuchařských knih, které prolistováváme a vybíráme si recepty, které chceme vyzkoušet.

Když dojde na vaření, jsme už tak sladěné, že si v kuchyni nepřekážíme, jde nám to fakt pěkně od ruky a navzájem se nepřetržitě chválíme :))) Při přípravě ryb nebo mořských plodů zapojíme do procesu i muže. A pak už jen servírujeme. Je to ten způsob jídla, kdy na stole přistanou mísy s různými saláty, přílohami, ryby, maso, omáčky… A každý si nabere, na co má chuť.

Víkendové gastro hrátky 2, Foto:

Nedělní ráno začíná vždy příjemně líně, o děti se postará ten, kdo vstane první, což je pravidelně Adam – Kristiny muž, který je mezi námi jediný „skřivan“. A je to sekáč, nelení a děti rozmazluje vlastnoručně připravenými palačinkami s nutellou.

Pak přichází na řadu jeho veličenstvo nedělní kuře. Pečeme ho vcelku, na otáčecím roštu, aby bylo co nejvíc opečené kůrčičky. Pod ním velký pekáč s hromadou zeleniny – mrkev, fenykl, čekanka, celer, cibule, na které odkapává ta úžasná šťáva z kuřete, vše je ovoněné šalvějí, tymiánem a citronem. K tomu rýže a může se začít hodovat.

Víkendové gastro hrátky 3, Foto:

Vtipné je, že jak jsme otevřené kulinárním experimentům v sobotu a v neděli večer, nedělní oběd je konstanta, na kterou se těšíme pokaždé. Maximálně přihodíme nějaký nový salátek nebo přílohu.

Nedělní podvečer pak patří zpracování zbytků nebo naopak mužům a jejich specialitám. Tento víkend se například můj muž chystá na jahodové knedlíky z tvarohového těsta. Takže zveme i kamarády a děláme velký večírek. I s dětmi umotáme asi 150 knedlíků.

Víkendové gastro hrátky 6, Foto:

Po návratu domů si s Kristinou píšeme SMS, jak jsme si to zase udělaly hezké a rovnou domlouváme další víkend. Jsou to taková naše rodinná pouta :)

Autor: Klára Michalová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama