Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Mimořádná linka Praha–Tokio podruhé

Japonská Kari rýže od Michiyo
Japonská Kari rýže od Michiyo
Další gastronomický výlet do Japonska, odkud má přítelkyně Michiyo posílá další recept s příběhem. Tentokrát si uvaříme Curry Rice – kari rýži. Nejedná se však o indický pokrm, pojmenovaný podle žlutého exotického koření, ale o Japonské kari, jedno z nejoblíbenějších tamních jídel.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rýže kam se podíváš…

Má přítelkyně Michiyo, o které jsem vám už jednou psala, miluje jídlo. Ač ráda ochutnává „západní trendy“, stejně si nejvíc potrpí na domácí tradiční japonskou kuchyni. Bydlí v Tokiu, takže o rozmanitost jídelníčku rozhodně nemá nouzi. Rybí trhy, sushi bary, tradiční japonské restaurace, fast foody a cukrárny, vše ve znamení rýže. Aby mě o tom přesvědčila, vzala mě jednou v Austrálii, kde jsme se potkaly, do MOS Burger. Pokud jste nikdy nejedli rýžový hamburger, budete překvapeni, když vám prozradím, že je to 2. největší fast food v Japonsku, hned po McDonald´s. Pobočky MOS Burger naleznete hlavně na východní polokouli, v asijských státech, Austrálii nevyjímaje.

Rýže v hamburgeru slouží místo housky, uvnitř je naložené maso, které si vyberete a sójový dresink, nebo pro ty odvážnější tzv. kimči – tradiční nakládaná zelenina z nedaleké Koreje. Chutě jsou to zvláštní a já už se tam sice nikdy nevrátila (pokud jde o hamburgery, jsem trochu konvenční), ale všichni Japonci si mlaskali jak o život. A to doslova. Rozdíly mezi námi jsou, a velké, ale lásku k jídlu nezapřeme ani jeden.

Rýžový hamburger

Kari, Udon a hořká okurka

Hořká tykevVraťme se ale zpět ke kari rýži. Michiyo mi prozradila, že na tento pokrm má chuť pokaždé, když v Japonsku panují extrémní vedra a vlhkost. Je to prý proto, že v horkém létě pálivé kari pomáhá organismu vypořádat se s teplotou, i když logika by velela opak. Recept je snadný na přípravu a každý si ho může podle chuti trochu obměnit, podle toho, co má rád. Můžete zkusit i variantu tzv. Curry Udon, ve které jsou místo rýže podávány tenké nudle připomínající špagety s názvem Udon, které zakoupíte ve specializovaných obchodech.

Další surovina, která pro nás bude asi velkou neznámou, je „hořká okurka“, která se využívá jak v gastronomii, tak v medicíně. Představuje tradiční lék účinný při diabetu a z lékařských výzkumů vyplývá, že tykev je jednou z mála plodin účinných proti obezitě. Plody hořké okurky jsou, jak název napovídá, nahořklé, ale to pro národ milující hořkou chuť piva, asi nebude potíž. V syrovém stavu jsou svěží a křupavé a asi nejvíce se podobají naší klasické okurce. Jak vizáží, tak chutí.

Kari rýže - Curry rice

Curry rice – kari rýže

pro 5 osob

INGREDIENCE:

• 1–2 nahrubo nakrájené cibule (podle velikosti)

• 4 stroužky česneku podle chuti

• 1 lžíce oleje

• 700 ml vody

• 2–3 brambory nakrájené na větší kusy

• 1–2 mrkve nakrájené na větší kostky

250 g od každého masa, které máte rádi:

• Hovězí: nakrájíme na kostičky nebo můžeme dát i mleté

• Kuřecí: paličky nebo mleté

• Jehněčí: Jehněčí je asi nejlepší volba, krájíme ho na kostičky

• Vepřové: může být, ale pokud jídlo nechcete tučné, vyhněte se mu.

Kari jíška: V Japonsku se dá tato jíška koupit už hotová, ale pokud byste ji ve specializovaných obchodech nesehnali, můžete si ji udělat doma sami. (Ale třeba v Japa shopu ji mají asi v 7 variantách s různým stupněm pálivosti).

Instantní kari jíška• 45 g másla

• 60 g hladké mouky

• 2 polévkové lžíce kari

• 1 čajová lžička pálivé papriky

• 1 polévková lžíce kečupu

• 1 polévková lžíce worcesteru

Příprava jíšky (připravte si jíšku, mezitím co se bude vařit zelenina):

1. Na mírném ohni vedle v menším kastrůlku roztavte máslo a při míchání přisypte mouku a kari.

2. Míchejte, až bude složení tuhé.

3. Poté vmíchejte papriku a pepř, přidejte kečup a Worcester.

4. Míchejte a vařte do doby, než začne jíška „drobečkovat“ (podle drobenky na koláč).

5. Pak kastrůlek s jíškou odstavte a čekejte, až se dodělá zelenina.

POSTUP PŘÍPRAVY:

1. Použijte velký hrnec a rozpalte v něm olej.

2. Osmahněte rozmačkaný česnek a přidejte maso. Dělejte zprudka asi 2–3 minuty.

3. Přidejte zeleninu a smažte další 3–4 minuty.

4. Přilijte do hrnce vodu a potom vařte 20 minut, dokud zelenina nezměkne.

5. Nezapomeňte sbírat pěnu a usazeniny, které zelenina při vaření pustí.

6. Mezitím si připravte jíšku.

7. Přidejte jíšku do hrnce, vypněte plotnu a pečlivě rozmíchejte, dokud se jíška v hrnci nerozpustí. Z jíšky a vývaru vznikne kari omáčka.

8. Znovu zapněte plotnu na mírný plamen a poduste asi dalších 5 minut

9. Servírujte s bílou nebo hnědou rýží.

10. Michiyo doporučuje: Nejlepší je k rýži přidat naloženou zeleninu pro zvýraznění chuti. Vyberte tu, kterou máte rádi. Já sama ještě přidávám do kari tzv. „hořkou okurku“. Nakrájím ji na kolečka a osmahnu jako cibulové kroužky a pak ji přidám do kari omáčky.

Japonské Game-ni od Michiyo

Mimořádná linka Praha – Tokio

P.S. od Michiyo:

Japonská verze kari je u nás považována za jedno z nejoblíbenějších domácích jídel. Každá máma doma vaří kari, protože naše děti to naprosto zbožňují. Přesto, že pak všichni dospějeme, jsme na něm závislí už po celý život. Zkuste kari s hnědou rýží, vyniká jemnou vůní a obsahuje velké množství živin.

S láskou

Michiyo

Autor: Michaela Králová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama