Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Lucie Bílá miluje mušle na víně

Mušle na víně s rajčaty
Mušle na víně s rajčaty
Zpěvačka Lucie Bílá se již dlouhodobě cítila unavená a bez energie, a proto radikálně změnila svůj jídelníček. Už tři měsíce jí jenom bílé maso a mořské plody, nesnídá, pije dva litry vody denně a vypadá líp než kdy předtím.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejlepší jídlo je to, které mi uvaří můj přítel Petr Makovička. Je to vynikající kuchař. Umí naprosto božské mušle na víně. Od té doby, co k nám přišel, tak já už doma skoro nevařím a mám vynikající pravidelnou stravu,“ řekla několikanásobná zlatá Slavice.

Mušle na víně podle Petra Makovičky

Je to tradiční recept, který dělají ve středozemních státech snad všechny rodiny. Je k tomu potřeba jenom česnek, drcená rajčata, sůl, pepř, bílé víno a trochu petrželové nati,“ prozradil oblíbený kavárník.

„Do hrnce dáte olivový olej, na to nahrubo nasekaný česnek a rajčata. Ta by měla být buď rozmixovaná nebo taková ta oloupaná, která se prodávají v plechovkách. Někdo tam může dát i protlak, ale já jsem spíš pro rajské jako takové. Nechte to vařit tak deset minut, pak do toho dejte bílé víno, sůl, pepř a nechte dalších deset minut vyvařit.

Poté do toho vložte očištěné mušle, které jste předtím namočili ve studené vodě. Přikryjte pokličkou a počkejte tak pět, sedm minut, než se mušle otevřou. To je signál, že je to hotové. Ale pozor, mušle, která se během vaření neotevře, tak tu rovnou vyhoďte, protože bude asi zkažená. Poté podávejte s bílým chlebem nebo bagetou,“ prozradil Petr Makovička.

Petr Makovička, Foto:

Petr Makovička

Přítel Lucie Bílé nejradši griluje a už se nemůže dočkat, až bude konečně teplo: „Když to jde, tak na zahradě vařím skoro všechno. Vyloženě si užívám připravovat jídlo venku. Na grilu mám plynový sporák, kde vařím i normální tradiční jídla, jako je třeba guláš, dušená masa, polívky. Každý druhý den se snažím udělat polévku, hlavně takové ty klasické silné zeleninové vývary. Ty jsou podle mě základem správného jídelníčku.“

Zlatá Slavice přešla jenom na bílé maso, a tak Petr, který miluje steaky, pořádnou flákotu masa připravuje jen pro syna naší nejpopulárnější zpěvačky Filipa (18). „Filip je nejlepší strávník. Ten sní úplně všechno!

Na našem sesterském webu Prima STYLE najdete spoustu zajímavých informací ze světa celebrit!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama