Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bleskové osvěžení zařídí Kulový blesk

Restaurace Kulový blesk
Restaurace Kulový blesk
Vystoupíte na I. P. Pavlova, jdete Sokolskou ulicí směrem k Nuselskému mostu, kolem vás sviští auta a vy to skoro vzdáváte. Tady by měla být hospoda, kterou provází skvělá pověst?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nápis Kulový blesk vás přesvědčí, že jste tu správně. Otevřete dveře do průjezdu a dojem stále nic moc. Ale jakmile vstoupíte do labyrintu restaurace, dýchne na vás ta pravá atmosféra. Přestože je všední den, ve všech místnostech je narváno k prasknutí. Obracíte se směrem k východu, když se k vám přitočí obsluha s otázkou – máte rezervaci? Ne? To nevadí, něco vymyslíme. Takové chování z pivnic obvykle neznám...

Restaurace Kulový blesk Ochotný číšník obejde pár stolů a většinou se vás někomu zželí a společnost se pošoupne a vy si sednete. Pokud nikde není ani místečko, dáte si první pivo na prkně na zdi, a pak už vás personál informuje, kde se jaké místo uvolnilo.

Ale většina hostů sem nepřichází kvůli obsluze, ale kvůli pivu. I mezi Čechy je stále více lidí, kteří, když se řekne, pojď na jedno, nemyslí nějaké europivo. A Kulový blesk je členem Aliance P.I.V. (Pivně Inteligentních Výčepů), která sdružuje hospody zaměřené na česká piva z malých a středních pivovarů.

Restaurace Kulový blesk

Každý den je na čepu 27 různých piv, která se mění. Šestnáctisměna v restauraci a jedenáctisměna na terase. Můžete si dát Rebela, Antoše, Kocoura, Antidepressanta či Bělečskou carevnu a řadu dalších. Já většinou zůstávám věrná svému milovanému Matuškovi, vždy jde jen o to, které pivo z bohaté nabídky tohoto pivovaru je právě naraženo.

Restaurace Kulový blesk A pokud je na čepu Zlatá raketa, je trochu zaděláno na problém. Je to totiž sedmnáctka s obsahem 7% alkoholu. Jedná se o pivo typu IPA (india pale ale american style), s intenzivní vůní, ve které najdeme citrusy, mango, grapefruit, tropické ovoce..

 

Skalní pivaře mohu ubezpečit, že se nejedná o ovocné pivo. Jedná se o pivo s intenzivní hořkostí a českému vkusu plně vyhovuje. Jen ten obsah alkoholu je poněkud vyšší...

Pokud s sebou máte vinaře, může hádat, stejně jako vy, co si dnes dá. Nabídka vína také není stálá, mění se vína i vinařství.

A nakonec jídlo. Je přesně takové, na jaké míváme v pivnici chuť. Huspenina, romadur, tlačenka, utopence, klobásky, tatarák – vše ve výborné kvalitě. A každý večer jiná nabídka dalších jídel. Burgry, křídla, žebra, kolena a v létě grilování na terase.

Restaurace Kulový blesk

Restaurace Kulový blesk patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v této kategorii v Praze potkat.

 

A na závěr dobrá rada – i když je obsluha výborná a určitě se o vás postará, dejte si předem rezervaci. Váš vstup do ráje piva bude o poznání klidnější.

Restaurace Kulový blesk

Sokolská 13, Praha 2, 150m od I. P. Pavlova

Rezervace: +420 721 420 859

www.restauracekulovyblesk.cz

Autor: Petra Husáková

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama