Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bezlepkový čokoládový koláč

4 porce
do 1 hodiny
Bezlepkový čokoládový koláč
Bezlepkový čokoládový koláč Autor: archiv Prima
Mlsat můžete i zdravě a bezlepkově. Jak na to, vám předvede Zdeněk Pohlreich, který připravil bezlepkový čokoládový dort.
Reklama

Všechny recepty z 19. dílu s tématem ČOKOLÁDA najdete ve speciálu Teď vaří šéf!, kde nechybějí ani další informace z natáčení, bonusová videa a další "laskominy".

Reklama

Postup

  1. Čokoládu nechte rozpustit ve vodní lázni. V jedné míse rozšlehejte 6 vajec, v další pak smíchejte máslo s cukrem. Obě hmoty spojte dohromady, přisypte kakaový prášek a pořádně promíchejte. Potom přilijte rozpuštěnou čokoládu a vypracujte těsto.
  2. Formu na dort vyložte pečicím papírem a strany vymažte máslem. Přilijte těsto, troubu předehřejte na 180 stupňů a pečte 25–30 minut.
  3. Mezitím si připravte krém: vanilkový lusk rozkrojte a dřeň vyškrábněte do misky.
  4. Přilijte smetanu, vyšlehejte a přidejte cukr. Hotový krém zatím schovejte do lednice.
  5. Teď si připravte čokoládové ozdoby: do sklenice vložte cukrářský sáček a nalijte do něj rozpuštěnou čokoládu, která by neměla být příliš přehřátá. Ideálně pracujte na studené pracovní desce, aby čokoláda dobře tuhla.
  6. Na pečicí papír lijte pomocí cukrářského pytlíku čokoládu a tvořte libovolné tvary. Ozdoby nechte ztuhnout.
  7. Upečený koláč vyndejte z trouby, nechte chvíli zchladit, nakrájejte a nandejte na talíř. Ozdobte malinovou omáčkou, která vám zbyla z přípravy čokoládové pěny, a smetanou, do které zapíchejte čokoládovou ozdobu a lístek máty. Na závěr koláč posypte cukrem a podávejte.
Reklama

Bezlepkový čokoládový koláč Foto:

Bezlepkový čokoládový koláč Foto:

Bezlepkový čokoládový koláč Foto:

Bezlepkový čokoládový koláč Foto:

Bezlepkový čokoládový koláč, foto: archiv Prima

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama