Známe to nejlepší z gurmánského Brna!

Gourmet Brno 2016 Foto:
Gourmet Brno 2016
Foto: webové stránky

Brno se postupně dostává do povědomí gurmánů z celé České republiky a o něktrých podnicích jsou zmínky i v zahraničních médiích a průvodcích. Výběr toho nejlepšího, co Brno aktuálně nabízí, představil projekt Gourmet Brno 2016.

První ročník projektu, za kterým stojí Turistické informační centrum města Brna, se snažil co nejobjektivněji vybrat vítěze v jednotlivých kategoriích na kulinářské a kavárenské scéně. Vítěze vybralo osmnáct nezávislých odborníků z dvaapadesáti brněnských podniků a výsledkem je šest vítězů v šesti různých kategoriích. Co tedy v Brně určitě nevynechat?

Koishi

V kategorii restaurací bylo původním vítězem Simplé pod vedením šéfkuchaře Lukáše Nečase, které bohužel den po vyhlášení výsledků zavřelo a pomyslné žezlo tak předali dnes již proslulé restauraci Koishi, která se zaměřuje na ryby a sushi. Dále se podle porotců vyplatí zajít do restaurací Borgo Agnese, Palazzo Restaurant, Forhaus, Castellana Trattoria, La Bouchée a Retro Consistorium.

Gourmet Brno 2016 2 Foto:

Coffee Fusion

Nejlepší kavárnou Brna je podle odborníků Coffe Fusion. „Na mlýnku“ jsou vždy dvě chuťově odlišné kávy a na své si přijdou i milovníci alternativních metod přípravy. Pro kávové fajnšmekry není vítězství Coffe Fusion žádným překvapením i proto, že je to dlouhodobě působiště dvojnásobného Baristy roku Martina Kocmana. Mezi dalšími výbornými kavárnami se umístili SKØG, Kafec, Punkt., Cafe Mitte, Café Placzek, Kavárna Era a Spolek.

Článek

Tipy na vietnamské podniky Foto:

Tipy na vietnamské podniky

Vietnamská kuchyně je mezi českými strávníky aktuálně velmi populární. Není se čemu divit! Proto pro vás máme tipy na pražské podniky, které rozhodně stojí za návštěvu :)

Lokál u Caipla 

Přestože se jedná na poli pivnic o pořád ještě brněnskou novinku, první místo si v této kategorii odnesl Lokál u Caipla. Pražákům známá síť pivnic pod vedením Ambiente si postupně získala i Brno. Kromě perfektně ošetřeného piva si hosté chválí také poctivou českou klasiku v podobě kachny se zelím, nebo vyhlášeného sýru smaženého na přepuštěném másle. Atmosféru dotvářejí vtipné kresby na stěnách, díky kterým ani na chvíli nezapomente, že jste v Brně. Kromě toho se vyplatí zajít na pivo do Výčepu Na Stojáka, Zelené kočky Pivárium, Ochutnávkové pivnice nebo do Pivovarského Starobrna na Mendlově náměstí. Neprohloupíte také u Lucky Bastarda, na Bláhovce a v Pegasu.

Gourmet Brno 2016 3 Foto:

Retro Consistorium

V kategorii vináren se z prvenství může těšit Retro Consistorium. Kromě vína se zde snoubí také zážitky z výborného poledního menu a vychytané sladkosti od cukrářů z Dolce Passion. Ze spíše gastronomického prvního patra se pak dá plynule přejít do přízemí, kde už hraje prim víno a nabídka z více než 160 lahví. Mezi další umístěné vinárny patří Garage Wine, Petit Cru, nově otevřený Kohout NA VÍNĚ, Don Pintxos, vinárna U Tří knížat, Jedna báseň a Baroko.

Článek

Nové podniky Foto:

5 tipů na nové podniky, které stojí za návštěvu

Od začátku roku 2016 se na gastronomické scéně objevilo několik nových podniků. Dnes pro vás máme tip na pět z nich: pochutnat si můžete na asijských pokrmech trochu...

Raw with Love

Přestože si v kategorii cukráren většina představí klasické dezerty, jako je trubička nebo rakvička, první místo si odnáší cukrárna, která vsadila na zdravější alternativy. Chutě na sladké tu totiž hravě uspokojí všichni, kteří preferují veganskou nebo raw stravu a z různých důvodů se vyhýbají lepku a rafinovanému cukru. K tomu přidejte příjemné prostředí a skvělou filtrovanou kávu a je rozhodnuto. Kdo je spíše na klasickou cukrařinu, neprohloupí v Cukrářství Bukovský, u Martináka a v cukrárně Kolbaba.

Gourmet Brno 2016 4 Foto:

Super Panda Circus

Barová scéna v Brně už získává své jméno za hranicemi města a možná i celé země. Zářným příkladem je originální bar Super Panda Circus, kde ochutnáte drinky, nad kterými by možná jinde kroutili hlavou. Bar doladěný do posledního detailu nenadchne jen málokoho, osobitá atmosféra je zkrátka nezaměnitelná a musí se zažít na vlastní kůži. Kromě toho se Brno může pochlubit také barem Runway, Barem, který neexistuje, patřící stejným majitelům jako vítěz, Rotor bar, Cubana, Spirit bar a Two faces cocktail bar.

V Brně to zkrátka žije!

Připravila Veronika Pořízková

Videa

reklama

reklama