Za poznáním i chutí – tipy na letní gastrovýlety

Za poznáním i chutí – tipy na letní gastro výlety Foto:
Za poznáním i chutí – tipy na letní gastro výlety
Foto: TZ

Výlety v letních měsících nabízejí řadu cílů, ale pokud milujete rozmanité chutě, proč nespojit zajímavé místo s příjemným degustačním zážitkem? Využijte volných dnů o dovolené a vydejte se na exkurze po České republice, které uspokojí vaše chuťové pohárky i touhu po poznání.

Tajemství Habánských sklepů

Známé Habánské sklepy ve Velkých Bílovicích na jižní Moravě vás čekají s otevřenou náručí. Prohlídky trvající přibližně devadesát minut vám umožní nahlédnout do minulosti i současnosti vinařství, které navazuje na tradici vinařského umu habánů, a také nabídne možnost poznat jejich původní sklepy, které zde před čtyřmi sty lety vybudovali. Lahodnou tečkou na závěr je degustace až šesti vzorků.

Exkurze, jejichž součástí je možnost zakoupit si svá oblíbená vína přímo ve vinařství, se letos konají až do 21. srpna. Pro objednání prohlídky zašlete email se svými kontaktními údaji na adresu degustace@habanskesklepy.cz a zaměstnanci vinařství již domluví vše potřebné. Prohlídky jsou pořádány minimálně pro čtyři účastníky a ve dvou variantách.

Článek

Otevřené sklepy  Foto:

Poznejte kouzlo otevřených sklepů a okoštujte nejlepší vína z Moravy!

Jen si to představte. Procházíte se malebnou vinařskou vesničkou někde na Moravě. Po chvíli se zastavíte a dáte si vzorek třeba Veltlínského zeleného, pak přejdete ulici a...

Zlatý poklad Litovelského Pomoraví

Litovli se kvůli její poloze na šesti ramenech řeky Moravy říká hanácké Benátky. Město se nachází v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví a je oblíbeným turistickým cílem pro zkoumání přírodních krás. Navíc můžete při návštěvě zavítat do hanáckého Pivovaru Litovel. V několika variantách prohlídky lze nahlédnout do zákulisí výroby místních pivních specialit, navštívit historickou varnu, ležácké sklepy a degustovat rozmanité druhy piva. Návštěvy pivovaru probíhají každý všední den od 10 do 15 hodin po předchozí domluvě. Pro rezervaci kontaktujte pivovar na telefonním čísle 724 776 392 či přes e-mail navratilova@litovel.cz.

Za poznáním i chutí – tipy na letní gastro výlety 2 Foto:

Ve spojitosti s pivem toho však Litovel nabízí ještě více. Díky emeritnímu sládkovi Miroslavu Koutkovi vzniklo Muzeum Litovel, ve kterém můžete obdivovat staré pivovarské stroje, pípy, sudy i jednotlivé druhy ječmene. Navíc se dozvíte víc o Gustavu Frištenském i to, proč na něj Litovelští nedají dopustit.

V rytmu bublinek Bohemia Sektu

Ve Starém Plzenci můžete objevovat krásu sektů rozmanitých vůní a chutí. Čeká zde na vás dvouhodinový program zasvěcení do tajů výroby nejznámějších českých šumivých vín. Prohlídka, oceněná v roce 2016 jako TOP vinařský cíl, je rozdělená do dvou částí. V té první si například prohlédnete původní sklepy z 19. století, ve kterých vznikají lahodná šumivá vína klasickou „šampaňskou“ metodou, uvidíte, jakým způsobem se setřásají kvasinky či jak se sekty odkalují. Poznáte i moderní „charmatovou“ výrobu sektů, dostanete se přímo do středu dění a budete moci na vlastní oči sledovat, jak „Bohemka“ vzniká.

Článek

Osvěžující letní drinky z Prosecca  Foto:

Naučte se tři dokonalé letní drinky z Prosecca

Před deseti lety ho znali jen fajnšmekři a společenská smetánka. Pak se nenápadně probublalo z horních pater až mezi prostý lid a ten ho s nadšením pasoval na oblíbený...

Ve druhé části exkurze budete moci ochutnat až pět vzorků z nabídky Bohemia Sektu a s pomocí zkušeného sommeliera se naučíte poznávat jedinečné vůně a chutě různých sektů. Na prohlídku se je nutné dopředu objednat prostřednictvím e-mailové adresy centrum@bohemiasekt.cz, podrobnější informace naleznete na webu.

Videa

reklama

reklama