Vůbec nedumejte nad plány pro květnové dny, výběr gastro akcí je tu!

Květnové gastro akce Foto:
Květnové gastro akce
Foto: TZ + www

Co by to bylo za začátek měsíce bez tradičního seznamu gastronomických akcí. Tentokrát nechybí zmínka o chřestových slavnostech a známém Bosh Fresh Festivalu, ale těšit se můžete na řadu dalších!

Svátek růžových vín

Romantika, fantastický výhled na starou Prahu a více než 130 skvělých růžových vín z 30 moravských a českých vinařství vás čekají 1. května na svazích nejstarší pražské Svatováclavské vinice a v přilehlé Villa Richter na Pražském hradě. Ochutnávat se bude od 10 do 18 hodin. V rámci stopadesátikorunového vstupného získáte 5 degustačních mincí a katalog prezentovaných vinařství a nabízených vín.

Street Food Pop-Up #2

Vybrané úterky (tentokrát 2. května) mezi 10. a 15. hodinou patří kvalitnímu street foodu cca tří stánků, které připraví například asijskou kuchyni, něco lehkého i pořádný kus masa pro všechny návštěvníky z blízkého i dalekého okolí Novoměstské radnice. Zajděte si na brunch, lunch i odpolední dobrotu.

Homemade Fest

Připravte se na ojedinělý food festival plný originálních chutí. Těšit se můžete na spoustu jídla a pití připraveného s láskou a příběhem. Už v sobotu 6. května se na Smíchovské náplavce můžete těšit na lahodné zákusky, speciální miniburgery, osvěžující homemade limonády a mnoho dalších dobrot, kterým zaručeně neodoláte.

Cukrářské slavnosti

První ročník Cukrářských slavností v Kutné Hoře se koná 6. května v srdci města od 10 do 18 hodin – centrum na Hrádku, Barborská ulice + přilehlé ulice budou plné sladkých zastávek! Projděte se historickým centrem Kutné Hory, navštivte památky, sladký jarmark a ochutnejte sladké speciality od místních pekařů, cukrářů a výrobců čokolády na ochutnávkové stezce "Po stopách tety Berty".

Gastro akce - květen 3 Foto:

Rybí festival

O tom, že sladkovodní ryby zdaleka nepatří pouze na štědrovečerní stůl, se i tento rok přesvědčí obyvatelé Dobříše na tradičním Rybím festivalu. Třetímu ročníku oblíbené akce bude patřit první květnová sobota 6. května.

Bosh Fresh Festival

České Budějovice (6. a 7. května) se spolu s dalšími městy, kterými jsou Plzeň (20. a 21. května), Pardubice (27. a 28. května) a Liberec, stanou hostiteli Bosch Fresh festivalu roku 2017. Jak je již pro tuto událost řadu let zvykem, půjde o víkend nabitý špičkovým programem, skvělou gastronomií, známými tvářemi a hlavně všudypřítomnou pohodou. Svým podtitulem OCHUTNEJ SVĚT! láká festival návštěvníky k degustaci vybraných zahraničních pokrmů a delikates. V rámci programu bude i letos připraveno hned několik pódií, z nichž dominantní je hlavní cooking stage, na které se vystřídají taková esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák, Petr Stupka, Ivan Vodochodský a další, se svými živými show. Kromě kuchařů se mohou návštěvníci setkat také s řadou známých tváří z televizní obrazovky, jako například se Sandrou Parmovou, která bude po celý víkend provázet kulinářskými workshopy, nebo hercem Vietem Anh Doan alias Liuem ze seriálu Ohnivý kuře s jeho vietnamským menu.

River Food Festival

První food festival na vodě proběhne 12. až 14. května na Smíchovské náplavce! Restaurace na vodní hladině, tropický ostrov, noční market, letní kino, vystoupení Na stojáka, Skety, Václav Koubek a mnoho dalších. Přijďte na River Food Festival a vychutnejte si pohodu, dny plné dobrého jídla, zábavy a odpočinku! 

Festival ambasád FOOD AND CULTURE

V sobotu 13. května se uskuteční v rámci Farmářských trhů na Kulaťáku již druhý ročník prezentace chutí a kultury FESTIVAL AMBASÁD FOOD AND CULTURE. Gastronomie z celého světa se představí na 55 stáncích pod záštitou 37 ambasád, na pódiu se vystřídá několik zahraničních hudebních a kulturních produkcí. Standardní farmářská nabídka, která bude v dolní polovině trhu, zůstane zachována, aby si návštěvníci mohli nakoupit tradiční zboží, zeleninu, ovoce, uzeniny, nápoje, květiny, sýry, marmelády, vajíčka, mléčné výrobky, pečivo, koláče, maso, bylinky, med, rakytník. Nebudou chybět ani oblíbené restaurace.

Gastro akce - květen 2 Foto:

Plzeňský Festival polévky 2017

Letos vás k vonícím kotlíkům zveme v neděli 14. května. Nově se festival bude konat v areálu Plzeňského Prazdroje. Plné kotle v kulisách areálu pivovaru, tak bude vypadat sedmý ročník festivalu polévky. Jako tradičně se bude vařit ve 40l kotlích přímo před zraky návštěvníků. Protože polévka je grunt!

Fair Fair 6 – Finger Food Festival

Přijďte 20. května ochutnat do jarní Stromovky finger food pokrmy a degustační menu a zahájit sezonu v Tiskárně na Vzduchu! Těšit se můžete na burgery, raw, sushi, veganské speciality, sladkosti, české chlebíčky i exotické chutě.

Prague Food Festival

Jeden z největších food festivalů v naší zemi. Špičkové restaurace, osvěžující nápoje, nevšední delikatesy, cooking show, workshopy, hudba a další části bohatého programu. Můžete se těšit na kuchyni indickou, francouzskou, italskou, karibskou, středozemní, fusion, asijskou, kreolskou i českou. Chybět nebudou ani vegetariánské speciality. Všechny pokrmy budou připraveny z výběrových a čerstvých surovin.

Chřestové slavnosti

Během května se můžete těšit hned na několik akcí, kdy hlavní slovo bude mít právě chřest. Hned 6. května se konají tradiční chřestové slavnosti v Hostíně, 19.–21. května pro změnu slaví v Ivančicích.

Videa

reklama

reklama