Večeře pro děti od pondělí do pátku

Večeře pro děti od pondělí do pátku Foto:
Večeře pro děti od pondělí do pátku
Foto: All

Každý, kdo má děti, má svůj stálý repertoár jídel, u kterých má minimálně naději, že je děti snědí, a zároveň jsou to většinou jídla rychlá a jednoduchá. Protože u dětí bohužel žádná jistota neexistuje a vynaložená námaha se zkrátka občas nevrátí v podobě prázdného talíře.

Na druhou stranu, málokoho baví vařit pořád dokola palačinky, krupicovou kaši a špagety s kečupem. Zvlášť když jsou to jídla, která si postopadesáté k večeři nechceme dát my sami.

Zkusili jsme trošku pátrat a našli jsme pár tipů na rychlé večeře, které mají velkou naději, že je děti snědí s nadšením a zároveň si na nich pochutnáte i vy. Nikomu se přece nechce po příchodu z práce vařit dvě večeře – dětskou a "dospěláckou".

Dobrou službu vždy udělají těstoviny nebo rýže a k nim pár jednoduchých surovin. Dobré je vsadit i na českou klasiku, děti tato jídla znají ze školních jídelen a pokud je uvaříte doma, můžete je jenom příjemně překvapit, protože budou zaručeně lepší :) A pak jsou tu sladká jídla – to je sázka na jistotu!

Pondělí

Oblíbené špagety s rajčatovou omáčkou zkuste obměnit přidáním masových kuliček, ale tentokrát v jednodušší verzi – z kvalitní šunky.

Recept

Špagety se šunkovými knedlíčky Foto:

Špagety se šunkovými knedlíčky

Špagety s rajčatovou omáčkou a knedlíčky z mletého masa jsou prostě klasika, kterou děti milují. Ale ne vždycky máte v lednici dobré maso, které se dá namlít.

Úterý:

Ovocné knedlíky děti milují a ani chlap jimi nepohrdne! Mnohem méně pracná verze jsou nočky s ovocnou omáčkou. Hotové raz dva a přitom chutnají báječně!

Recept

Tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem sypané mákem Foto:

Tvarohové knedlíčky se švestkovým přelivem sypané mákem

I sladká jídla jdou připravit tak, že si je můžete vychutnat bez výčitek svědomí. Vyvarujte se zbytečného cukru, použijte celozrnnou mouku a připravte si třeba tyto...
Středa:

Klasika školních jídelen, která je v domácím provedení absolutně vynikající! Na tomhle jídle si pochutná celá rodina...

Recept

Vepřové v mrkvi  Foto:

Vepřové v mrkvi

Tohle jídlo většině z nás připomene dětství. Často ho vařili ve školních jídelnách a většinou překvapivě dobře. Takže pokud jste si ho tenkrát zamilovali, klidně si ho...

Čtvrtek:

Vyzkoušejte trošku netradiční rizoto. Skvělé na něm je, že se tak nějak uvaří skoro samo.

Recept

Pečené rizoto se slaninou a hráškem Foto:

Pečené rizoto se slaninou a hráškem

Připravte si netradiční variaci italského risotta bez velkého míchání. Nemusíte stát u plotny a hlídat ho - stačí jednoduše zapéct.
Pátek:

Na konci týdne síly ubývají a chce to něco jednoduchého. Zkrátka vemte zeleninu, nastrouhejte ji v robotu a usmažte pořádný kopec bramboráků...

Recept

S Klárou v kuchyni n.9 - Bramboráky Foto:

S Klárou v kuchyni #9: Zeleninové bramboráky

Znáte ty dny, kdy vám totálně dojde inspirace a ne a ne přijít nápad, co udělat k večeři? Když už nevím coby, smažím bramboráky :) Vím, že je to s nimi jako se svíčkovou,...
Připravila Klára Michalová

Článek

Tipy na rychlé večeře od pondělí do pátku Foto:

Tipy na rychlé večeře od pondělí do pátku

Dochází vám inspirace na rychlá a jednoduchá jídla, které zvládnete uvařit k večeři, pokud možno bez větší námahy, a přesto si pochutnáte? Máme pro vás 5 tipů na tento...
Videa

reklama

reklama