Třetí červnový víkend ve znamení oblíbených food festivalů!

Gastro akce třetí červnový víkend! Foto:
Gastro akce třetí červnový víkend!
Foto: Tereza Pánková + FB

Jaký by to byl červnový víkend, kdyby se nekonala nějaká ta gastroakce?! :) I dnes pro vás máme výběr několika, které byste neměli minout!

Bosch Fresh Festival

Gurmánský festival v Pardubicích startuje, už po páté, tento víkend 17. a 18. června. Pro návštěvníky je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý sobotní a nedělní program. Na čtyřech pódiích budou kuchaři pro gurmánské nadšence připravovat nejen klasickou gastronomii, molekulární kuchyni, extrémní catering nebo speciality všemožných zahraničních kuchyní, ale také lahůdky z grilu nebo výbornou kávu v rámci Coffee stage by Siemens. Účastníci mohou show nejen sledovat, ale také se aktivně zapojit. V sobotu a v neděli se na pódiu vystřídají kuchařská esa.

Areál dostihového závodiště – Agrofert park; Pražská 607, Pardubice

Článek

Krokodýlí tacos s mango salsou Foto:

Víte, jak chutná baracuda nebo krokodýl? Na Bosch Fresh Festivalu to zjistíte!

Gurmánský Bosch Fresh Festival nabízí bohatý program založený na netradičních gurmánských zážitcích. Kromě klasických gastronomických pochoutek a živých vystoupení...

Jičínský Food Festival

V zámeckém parku se budou již potřetí podávat výtečné delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru a to vše pod širým nebem – 17. června. Pořadatelé opět chystají všem milovníkům dobrého jídla i lahodných nápojů nevšední gastronomické zážitky, o které se postarají šéfkuchaři vybraných restaurací z regionu Český ráj a nejen jeho okolí.

Zámecký park; Smiřických, Jičín

Všechny chutě světa

Letos se na zámku v Dobřichovicích uskuteční již 5. ročník food festivalu Všechny chutě světa. Těšit se můžete na více než 60 stánků se specialitami z celého světa. Budete moci ochutnat šťavnatý gruzínský šašlik, vietnamskou bun cha, bretaňské palačinky, mexickou quesadillu, španělskou paellu, japonské sushi, ruské pelmeně, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další. Festival oživí hudební vystoupení skotských dudáků, brazilských bubeníků nebo mexických mariachi. Již 17. června.

Zámek Dobřichovice; Křižovnické náměstí, Dobřichovice

Gastro akce - třetí červen 2 Foto:

Slavnost Cideru

Druhý ročník Slavnosti Cideru proběhne od 16. do 18. června na Smíchovské náplavce. Veselice plná muziky, dobrého jídla, ale hlavně cideru. Návštěvníci festivalu budou mít z čeho vybírat – na akci budou zastoupeni jak malí lokální výrobci, tak cidery ze zahraničí a od velkých koncernových výrobců. Nezůstane jen u cideru a dobrého jídla – přichystaný je neotřelý kulturní program plný hudby, divadla, filmu i odpočinku.

Smíchovská náplavka, Praha

Pivo na Náplavce

Piva 50 malých a mini českých pivovarů degustovaná výhradně ze skla, k tomu příležitostná várka festivalového speciálu světlého ležáku Vltavské ouško, spousta skvělé muziky a také všemožné dobroty nejen z farmářského tržiště, které bude na festival navazovat. To vše čeká návštěvníky 5. ročníku Piva na náplavce v centru Prahy od 16. do 17. června.

Náplavka; Rašínovo nábřeží, Praha

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama