Tipy na zářijové gastro akce

Tipy na zářijové gastro akce Foto:
Tipy na zářijové gastro akce
Foto: TZ + Facebook

Letní měsíce jsou sice za námi, ale slunečné zářijové dny jsou na gastronomické akce ideální. A že je jich letos požehnaně! :)

Festival středomořských chutí a vůní

Festival středomořských chutí a vůní se bude konat od 1. do 4. září v samotném srdci Prahy, kde se představí speciality středomořských zemí: Itálie, Francie, Španělska, Řecka a také Portugalska. V nabídce budou pokrmy, na kterých si budete moci pochutnat přímo na místě, ale vše doplní produkty a recepty, které si můžete odnést i s sebou domů. Akce bude probíhat celý den, abyste si mohli dát skvělou snídani při cestě do práce nebo třeba večeři s přáteli.

náměstí Republiky, Praha 1

Papírna Street Food

V sobotu 3. září si v Plzni nenechejte ujít Street Food areálu Papírna. Organizátoři pražského food festivalu Náplavka Street Food se společně s provozovatelem kulturního centra dohodli na společném projektu pro obyvatele města Plzně a okolí s názvem Papírna Street Food. Návštěvníci se díky různorodosti nabízených pochoutek vydají "do ulic celého světa"!

Papírna Plzeň; Zahradní 2, Plzeň

Tipy na zářijové gastro akce 2 Foto:

Chillibraní

Pátý ročník festivalu milovníků pálivého Chillibraní se bude konat první zářijovou sobotu 3. září opět na brněnském koupališti Riviéra. Letošní celodenní program nabídne kromě Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého - Chilližrout 2016 - také kuchařské show světoznámých kuchařů, večerní koncert Xaviera Baumaxy, ohnivou show, program pro děti a mnoho dalšího. Návštěvníci se mohou těšit kromě stánků zaměřených nejen na pálivé pokrmy také na piva z malých pivovarů.

koupaliště Riviéra; Bauerova 7, Brno

Foodparade

Foodparade je festival jídla a pití. V zahradách Trojského zámečku najdete o víkendu (3. a 4. září) desítky stánků plných kuchařů známých luxusních restaurací i nadšenců z menších kuchyní. Každá restaurace představí své degustační menu, aby návštěvníkům zprostředkovala nejlepší zážitek z jejich kuchyně. Akce je spojena s doprovodným programem a vše se nese v duchu uvolněné atmosféry.

Trojská zámecká zahrada; Praha 7

Garden Food Festival Zlín

Zauzený kachní jazyk, foie gras, vcelku pečeného býka, srílanské rolky, rumunské pastrami, zmrzlinu z mrkve, halušky, klobásky, frgály a další speciality z kraje, Česka i celého světa bude možné ochutnat již o tomto víkendu ve zlínském zámeckém parku během prvního ročníku Garden Food Festivalu. Brány areálu se otevřou v sobotu 3. září úderem 10. hodiny, akce bude pokračovat i následující den.

Sad Svobody; Zlín

Tipy na zářijové gastro akce 3 Foto:

Festival polévky v Plzni

První zářijovou neděli (4. září) zasvětí Plzeň Festivalu polévky. Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska budou přímo před zraky diváků vařit vyhlášené plzeňské restaurace, bistra i neziskové organizace. Centrum západočeské metropole provoní rekordních 20 druhů polévek. Ochutnávat můžete asijskou exotiku, mexické speciality, rybí polévky i českou klasiku.

náměstí Republiky, Plzeň

Čejkovické bylinkové slavnosti

Ve stejný den se v Čejkovicích u Hodonína opět otevřou brány všem milovníkům bylinek a koření. Již 7. ročník Čejkovických bylinkových slavností přinese den plný radosti, ochutnávek, vůní a zajímavých přednášek. Komentované prohlídky ve výrobě biočajových nálevových sáčků, kulturní program včetně divadla nejen pro ty nejmenší, domácí bylinková zmrzlina, dorty od místních cukrářek, čajový salon s kavárnou, přilehlá louka pro odpočinek, zahrádka sv. Hildegardy se zábavnými prvky nebo Varmužova cimbálka. Letošní ročník se ponese ve znamení kurkumy.

Příhon 943, Čejkovice

Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

Merkádo, trhy s bohatou nabídkou exotických jídel, nápojů, uměleckých výrobků a doprovodným hudebním a tanečním programem, promění ve čtvrtek 8. září Náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku: energickou, plnou hudby, rytmu, tance a cizokrajných vůní. Letošní ročník představí na třicet vystavovatelů nabízejících výhradně zboží ze zemí Střední a Jižní Ameriky! Budete si ale moci odnést domů i řadu pochutin, které k Latinské Americe neodmyslitelně patří: od kávy, kakaa, chilli přes exotické ovoce až po jihoamerická vína, koření.

náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 2

Článek

5 novinek na pražské gastro scéně Foto:

5 novinek na pražské gastro scéně

Každé léto se otevírá řada nových podniku, ani v tomto roce tomu není jinak. Dnes pro vás máme ty pražské, ale příště se těšte na novinky z dalších českých měst!

Valtické dýňobraní

Tradiční akce podzimu s kulturním programem pro celou rodinu, to je Valtické Dýňobraní. Stovky různých tvarů a druhů dýní, možnost vyřezávání na místě, odrůdový burčák, ukázka a ochutnávka krajových a dýňových specialit Valtického Podzemí. Těšit se můžete i na dýňový jarmark a volbu Miss Dýňobraní. Akce začíná v pátek 9. září a pokračuje i další den.

Valtické Podzemí; Valtice

Pálavské vinobraní v Mikulově

Program Pálavského vinobraní nabízí nepřeberné množství zážitků všem účastníkům. V různých zákoutích Mikulova se můžete vydat za vínem či burčákem, dobrým jídlem, historií, folklórem, populární hudbou i jazzem nebo vzít děti na pohádky. Letošními novinkami jsou živé obrazy s výjevy historie města a kostýmované skupinky, které budou procházet městem. Zapište si 9. září (akce končí v neděli 11. září).

Mikulov

Festival delikátních chutí

Milovníci vybraných chutí si přijdou na své 10. září na Novoměstské radnici v Praze. Chybět nebudou sladké i pikantní pochoutky, exotické speciality, čerstvé i naložené dobroty, domácí i zahraniční recepty a spoustu dalšího. To vše budete moci zapít pivním speciálem, lahodnou kávou, domácí limonádou nebo příjemným vínem. Krásné historické prostory Novoměstské radnice, kde se Festival delikátních chutí koná, atmosféru akce doplní a podtrhnou.

Novoměstská radnice; Karlovo náměstí 23, Praha 1

Tipy na zářijové gastro akce 4 Foto:

Burgerfest

Jack Daniel´s presents Burgerfest startuje 10. a pokračuje 11. září na Výstavišti v Holešovicích. Loni se snědlo na 60 000 porcí masa! Populární burgerové legendy se sjedou z celé České republiky, Evropy i USA, aby našim vytříbeným jazýčkům ukázaly, jak chutná Amerika v jejich osobitém podání. Letošní ročník představí nabídku variací na téma "burger" například z Itálie, Švédska, Slovenska či Maďarska. Na své si samozřejmě přijdou i vegetariáni, milovníci sladkostí a to i v lákavé formě alkoholové zmrzliny pro dospělé.

Výstaviště Praha Holešovice

Ochutnej Vietnam

Ochutnej Vietnam letos již potřetí! Festival vietnamského jídla a kultury je tou správnou volbou pro fanoušky asijských pokrmů, tentokrát proběhne 17. září! Těšit se můžete na oblíbené letní závitky, polévku phở, bún bò nam bộ, ale také na řadu dalších delikates pravé vietnamské kuchyně.

Hala č. 13; Holešovická tržnice – Praha

Článek

5 mýtů o zmrzlině  Foto:

5 mýtů o zmrzlině, které je dobré odhalit

Zmrzlina je oblíbenou pochoutkou dětí i dospělých. Její spotřeba roste nejvíce v horkých letních dnech, ale řada z nás jí neodolá ani v zimě. Za všechno mluví čísla – Češi...

Mr. HotDog’s eating contest

Mr.HotDoG zve na první ročník soutěže v pojídání hotdogů na čas. Zúčastněte se kvalifikačních kol, ze kterých vzejde 9 mužských a 9 ženských finalistů a prokousejte se do Grand finále 17. září o ceny a věčnou slávu.

Kamenická 24, Praha–Holešovice

Burčáko-guláš fest

Vinaři z Týnce zvou 17. září na Burčáko-guláš fest. Zúčastní se asi 6 týmů, které budou soutěžit o nejlepší guláš. Součástí akce bude prezentace burčáku místních vinařů a večer bude doplněn o živou hudbu.

Hradíštěk; Týnec

Street Food Festival Holešovice

Street Food Festival opět přinese to nejlepší z pouliční gastronomie. Konat se bude před holešovickým Crossem v neděli 18. září. A navíc bude hostit globální InstaMeet #WWIM14.

Cross Club; Plynární 23, Praha–Holešovice

Tipy na zářijové gastro akce 5 Foto:

Vegefest

Oslava jídla a pestrých vegetariánských chutí, ochutnávky živé kuchyně, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a netradiční program pro děti i dospělé. To vše přinese již tradiční vegetariánský festival pro šest smyslů - Vegefest. Jeho šestý ročník proběhne 17. a 18. září ve Starém Purkrabství na Vyšehradě.

Staré purkrabství; V Pevnosti 161, Praha 2

Jablečná slavnost

Vůně jablečných moučníků, chuť jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně 25. září. Program Jablečných slavností nabízí návštěvníkům řemeslný jarmark, výstavu domácích jablečných moučníků i jejich prodej, přehlídku regionálních odrůd ovoce a další atraktivní a zábavný program. Jedinečným občerstvením při této akci je čerstvý jablečný mošt.

Centrum Veronica; Hostětín 86, Hostětín

Chlebíček Fest

První ročník přehlídky obložených chlebíčků, kanapek, jednohubek a dalších party pokrmů Chlebíček Fest se bude konat 29. září. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 stánků renomovaných výrobců a cateringových firem s těmi nejlepšími lahůdkami v Praze a okolí. Nebude chybět hudební doprovod, pivo, koktejly, výběrová káva a další pochutiny. Součástí akce bude rovněž soutěž o nejpovedenější chlebíček a tombola plná zajímavých cen.

Výstaviště Praha Holešovice

Videa

reklama

reklama