Tipy na vietnamské podniky

Tipy na vietnamské podniky Foto:
Tipy na vietnamské podniky
Foto: Bánh Mì Makers + oficiální stránky

Vietnamská kuchyně je mezi českými strávníky aktuálně velmi populární. Není se čemu divit! Proto pro vás máme tipy na pražské podniky, které rozhodně stojí za návštěvu :)

Bánh Mì Makers

Bánh Mì Makers jste ze začátku mohli potkávat na farmářských trzích a food festivalech nebo si od nich nechat přivézt jídlo domů. Pokud chcete objevit kouzlo bánh mì baget, můžete nyní navštívit jejich novou pobočku v Gurmet pasáži Dlouhá, kterou v prosinci loňského roku otevřel Tomáš Tran. Kromě baget mají v nabídce i několik nudlových pokrmů, Bánh Cuốn (rýžové rolky posypané restovanou cibulkou a podávané s domácí šunkou) nebo závitky. Osvěžit se můžete jejich domácím nápojem Orange Passion: freshem z čerstvě vymačkané šťávy z pomeranče a maracuji.

Interiér je řešen jednoduše a čistě. Nabízí sice relativně málo míst k sezení, nicméně vybrané jídlo si můžete nechat zabalit s sebou.

Dlouhá 39 (Gurmet pasáž), Praha 1

Otevřeno: pondělí–pátek: 11:00–22:00, sobota–neděle: 12:00–21:00

Tipy na vietnamské podniky 3 Foto:

Gao Den

V restauraci Gao Den si pochutnáte na moderní vietnamské kuchyni, kterou pro vás denně připravuje šéfkuchař Khanh Ta společně se svým bratrem Giangem. Chtějí svým zákazníkům zprostředkovat především jedinečný gastronomický zážitek: ochutnat můžete například tradiční závitky Nem Cuốn (kuřecí maso, krevety, zelenina, čerstvé bylinky) i speciální verzi Nem Special (hovězí maso, mango, arašídový krém, čerstvá zelenina, bylinky a hoisin omáčka).

Článek

Suroviny pro vietnamskou kuchyni Foto:

Poznejte základní suroviny vietnamské kuchyně

Vietnamská kuchyně zažívá v Čechách nebývalý boom. Není divu, autentické chutě Vietnamu jsou vyvážené, výsledné pokrmy zdravé a z čerstvých surovin. A právě s typickými...

V nabídce najdete něco přes dvacet pokrmů, nechybí mezi nimi ani známé Phở Bò nebo populární Bún bò Nam Bộ. Podnik se nachází v pražských Stodůlkách, v rezidenci Prague Towers. Zaujme vás nejen svou kuchyní, ale i moderním interiérem: patrová restaurace je laděna do fialových odstínů a doplňky jsou vcelku minimalistické.

Tlumačovská 2766/26a, Praha 5 – Stodůlky

Otevřeno: pondělí–pátek: 11:00–22:30, sobota: 12:00–22:30

Tipy na vietnamské podniky 2 Foto: Tràng An

Jako poslední pro vás máme relativně nově otevřenou restauraci Tràng An v Holešovicích. Čím nás zaujala? Jde totiž o přemístěné legendární Asijské bistro Pod osmičkou, které před více jak 10 lety otevřel Tuan Vu Minha. Za dobu svého působení získalo řadu stálých zákazníků a pozitivních ohlasů.

Nová restaurace se i nyní nachází v areálu Holešovické tržnice, ale uvnitř haly číslo 5.

K jídlu si můžete dopřát Phở a další pokrmy z původního menu, ale majitel nezůstal jen u něj. Přidán byl například vietnamský mangový salát s krevetami, ale také nesmažené závitky, které jistě řada zákazníků ocení.

Holešovická tržnice (hala číslo 5) – Bubenské nábřeží, Praha 7

Otevřeno: pondělí–sobota: 9:00–19:00

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama