Tipy na srpnové gastro akce

Tipy na srpnové gastro akce Foto:
Tipy na srpnové gastro akce
Foto: TZ + FB akcí

Pokud ještě nemáte naplánované akce na srpen, projděte si náš výběr těch, které se soustředí na jídlo. Určitě si vyberete! :)

Pivní slavnosti

Začátkem srpna, konkrétně 6. srpna, můžete navštívit již 7. ročník akce, která oslavuje pivo! Zažijte neopakovatelnou atmosféru, ochutnejte hodně druhů piv známých i neznámých. Prezentaci mini, malých, středních i velkých pivovarů doprovodí celodenní kulturní program. Základní vstupné je 80 korun.

Mírové náměstí, Litoměřice

WeAre Burgers v Bokovce

Pokud máte rádi tuto americkou klasiku, rozhodně se zastavte na dvorku vinárny Bokovka v sobotu 6. srpna. Pořádají speciální pop-up akci a celé odpoledne se tak můžete těšit na burgery z grilu a vína, která budou vybrána k párování.

Vinárna Bokovka; Dlouhá 37, Praha 1

Tipy na srpnové gastro akce 2 Foto:

Street Food Jam

I v srpnu pokračují známé Street Food Jamy, menší verze Street Food Festivalu. Vstup na akci je opět zdarma (stejně jako v případě Street Food Festivalu) a k ochutnání budou pokrmy z 10 až 15 stánků všeho druhu. První je naplánován na 7. srpna a další můžete navštívit o dva týdny později (21. srpna).

Cross Club; Plynární 23, Praha–Holešovice

Festival zdravé stravy a pohybu

Dvoudenní akce přinese samé dobré věci: RAW, bio produkty, superpotraviny, domácí a tradiční pochutiny, ale i zdravý pohyb. Navštivte od 12. do 13. srpna brněnské trhy, festival je určen široké veřejnosti – všem se zájmem o moderní trendy ve stravování a zdravý životní styl. Cílem akce je představení moderních postupů vaření a přípravy jídel, návrat k jednoduchosti a přírodním zdrojům s maximálním využitím rostlinných produktů a celkový vliv stravy na organismus člověka. Program zahrnuje ukázky vaření, poradnu, ochutnávky a prodej a představení potravin.

Trhy na Zelňáku, Brno

Tipy na srpnové gastro akce 3 Foto:

Středověký Food Festival

Francká říše a Barbarský sever. Na tomto festivalu se můžete těšit na chobotnice, ústřice, rybičky, krevetky, opékané celé divoké čuně, kuří hnátky, jehněčí klobásky, uzeného kapr, srdíčka, jazyky, domácí koláčky a spoustu dalších dobrot! Na co se můžete dál těšit? Rytířské klání, poběhlice nebo tanečnice. To vše najdete ve známé krčmě v Dětenicích 13. srpna!

Zámecký resort Dětenice; Dětenice 1, Nymburk

Cibulové slavnosti

Vydejte se s rodinou či přáteli od soboty 13. do pondělí 15. srpna jen kousek za hranice k našim rakouským sousedům a vychutnejte si atraktivní kombinaci tradičních "Cibulových slavností" s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa. Slavnosti nabízejí bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav, vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí a v historickém centru lázeňského městečka Laa nebo trhů s místními tradičními produkty.

Laa an der Thaya, Rakousko

Článek

Nové podniky Foto:

5 tipů na nové podniky, které stojí za návštěvu

Od začátku roku 2016 se na gastronomické scéně objevilo několik nových podniků. Dnes pro vás máme tip na pět z nich: pochutnat si můžete na asijských pokrmech trochu...

Prague Food Battle

Najděte si 20. srpna svého gastronomického vítěze festivalu Prague Food Battle! Ochutnejte pokrmy z různých zemí, z různých částí Prahy, s masem i bez masa. V pěkném letním počasí bude na břehu Vltavy připraveno více než 40 gastronomických konceptů, svěží alkoholické i nealkoholické drinky, soutěže o vouchery do pražských restaurací, hudba a hlavně pohodová letní atmosféra!

Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží 5, Praha 5

NATURA festival

NATURA festival proběhne 20. srpna v Kutné Hoře. Akce nabízí jedinečnou možnost ochutnat ekologické a přírodu respektující výrobky od farmářů a především vinařů. K vínu patří dobré jídlo, které obstarají farmy ze středočeského kraje. Součástí festivalu je také organická káva, rakouské bio masné produkty a veganská kuchyň. Pro dospělé je připraven sál s přednáškami o ekologii, pro děti je připraven koutek s hračkami a zábavou. Vstupné je 100 korun a zahrnuje skleničku kvalitního vína.

GASK; Barborská 51, Kutná Hora

Tipy na srpnové gastro akce 4 Foto:

Restaurant Day

Tato akce už je mezi milovníky jídla dobře známa. Došlo k menším změnám v organizaci, nicméně v Praze se bude konat 21. srpna. Restaurant Day je festivalem dobrého jídla a pití. Každý si může v předem určený den otevřít restauraci, kavárnu nebo bar. Místa k navštívení najdete v budoucnu na Facebooku nebo na speciálně vytvořené online mapě.

kdekoliv v Praze (případně v jiných městech)

Náplavka Street Food

Street Food na Náplavce se opět blíží, tentokrát vás čeká letní, konkrétně 27. srpna. Součástí akce bude příprava a prodej občerstvení z originálních stánků a pojízdných bister – food trucků, se kterými se na ulicích setkáváme častěji. Cílem festivalu je představit návštěvníkům aktuální trendy v oblasti „streetfoodové“ gastronomie a dát možnost ochutnat pokrmy, se kterými se lidé ve světě běžně setkávají. Novinkou je připravený adrenalinový park pro dospělé i děti – lezecká stěna, opičí dráha, obří trampolíny. Vstupné je 50 korun.

Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží 5, Praha 5

Videa

reklama

reklama