Tipy na rychlé večeře od pondělí do pátku

Tipy na rychlé večeře od pondělí do pátku Foto:
Tipy na rychlé večeře od pondělí do pátku
Foto: All

Dochází vám inspirace na rychlá a jednoduchá jídla, které zvládnete uvařit k večeři, pokud možno bez větší námahy, a přesto si pochutnáte? Máme pro vás 5 tipů na tento týden :)

Po celém dni stráveném v práci je příprava večeře už většinou spíš za trest. Nikomu se nechce stát hodiny u plotny, a co si budeme povídat, někdy je nejtěžší vůbec vymyslet, co vlastně vařit... Takže všichni připravujeme rodinné evergreeny, špagety 100x jinak, ale vlastně pořád stejně, nebo se odbydeme studenou večeří.

Tento týden to ale zkuste jinak a vyberte si některý z našich receptů nebo je prostě vyzkoušejte všechny postupně. Jsou rychlé, jednoduché a povětšinou i nenáročné na suroviny.

Pro rychlé domácí vaření je nutné mít dobře zásobenou spíž trvanlivými potravinami, jako jsou těstoviny, rýže, luštěniny, konzervovaná rajčata a fazole. Dále by něměla chybět vejce, cibule, česnek a kořenová zelenina a za oknem pár čerstvých bylinek... Cestou z práce pak stačí dokoupit maso, sýry a potřebnou zeleninu a můžete začít kouzlit.

Pondělí:

Našli jste o víkendu v lese houby? Připravte z nich bleskurychlý houbový Stroganoff.

Recept

Houbový Stroganoff Foto:

Houbový Stroganoff

Elegantní jídlo, prý vymyšlené pro ruského šlechtice Stroganova, kombinuje telecí maso se žampiony a zakysanou smetanou. Ale maso můžete úplně vynechat a jídlo bude – a to...

Úterý:

A zase ty špagety... Ale tentokrát trochu jinak a přitom opravdu jednoduše. Na tuto dobrotu vám stačí jen kvalitní pepř a dobrý sýr.

Recept

Spaghetti cacio & pepe Foto:

Spaghetti cacio & pepe

Občas se stane, že prostě nestačíte nakoupit nebo vám do dveří vrazí nečekaná návštěva. Nezoufejte, italská kuchyně je plná bleskových receptů, na které budou stačit...
Středa:

Kuřecí paličky jsou velmi vděčné. Rychle se propečou a s lahodnou omáčkou budou hitem týdne!

Recept

Kuře v krémové omáčce se sušenými rajčaty  Foto:

Kuře v krémové omáčce se sušenými rajčaty

Vyzkoušejte recept na šťavnaté kuře v lahodné krémové omáčce. Sušená rajčata a spousta bylinek jí dodají nevšední chuť, kterou si určitě zamilujete!

Čtvrtek:

Počasí se už definitivně přehouplo do podzimu a je ideální čas na horké husté polévky, které k večeři bohatě stačí. Zkuste trochu netradiční čočkovou s kokosovým mlékem.

Recept

Čočková polévka s kokosovým mlékem Foto:

Čočková polévka s kokosovým mlékem

Klasická čočkovka tady dostává trochu jiný chuťový nádech. Tento typ polévky bychom si spojovali spíš s červenou čočkou, ale proč nevyzkoušet něco méně obvyklého – a...
Pátek:

Na konci týdne už enegie není nazbyt a chce to něco, co zvládnete připravit z domácích zásob. Zkuste třeba tato mexická vejce – velmi uspokojivé jídlo...

Recept

Mexická vejce Foto:

Mexická vejce

Tohle jídlo můžete také připravit na menších pánvičkách jako individuální porce.
Připravila: Klára Michalová

Videa

reklama

reklama