Tipy na nejlepší burgrárny

Tipy na nejlepší burgrárny Foto:
Tipy na nejlepší burgrárny
Foto: Dish + oficiální stránky

Máme pro vás tipy na burgrárny, kde při výběru burgerů rozhodně nešlápnete vedle! :)

Dish {fine burger bistro}

Když se řekne „Dish“, většina milovníků burgerů ví, o čem je řeč. Dish je považován za jednu z nejznámějších pražských burgráren. Nabídka se mění podle ročního období, kdy si můžete pochutnat na různých speciálech (letos v létě je to například Orange Pepper s hovězím masem, grilovanou paprikou, čedarem, sriracha slaninou a domácí harissou).

Samozřejmě zde mají i osvědčené kousky, nesmí tedy chybět burger, který dělá restauraci jméno – Dish s hovězím masem s čedarem, slaninou, dish kečupem, aioli z pečeného česneku, nakládanou okurkou a salátem – nebo například velmi populární burger Koza Nostra s hovězím masem, kozím sýrem, sušenými rajčaty, rukolou a fíkovou majonézou.

K tomu nějakou přílohu (hranolky na různé způsoby), dále saláty a několik druhů omáček (majonéza z pečeného česneku nebo z uzené chilli papričky a další). A pokud byste neměli dost, jako sladkou tečku si můžete dát čokoládový dort nebo domácí zmrzlinu.

Samotná restaurace není největší, rozhodně si tedy před návštěvou udělejte rezervaci.

Římská 29, Praha 2

Tipy na nejlepší burgrárny 2 Foto:

Café Palanda

Velmi známou restaurací, která se také zaměřila na oblíbené burgery, je Café Palanda. Najdete ji v centru Prahy, blízko Petrského náměstí. Často se mezi pražskými zákazníky objevují takové dva tábory: milovníci Dishe a milovníci Palandy.

Burgery pro vás připravují rovnou v menu (můžete si ale samozřejmě dát i samotný), jehož součástí jsou domácí hranolky, salát coleslaw a petrželová majonéza. Vybrat si můžete například Royal Bacon Cheese Burger s hovězím, grilovanou slaninou, čedarem, chilli, pečenou cibulí, majonézou, domácím kečupem a okurkou nebo Delicate Beef Burger, který kromě hovězího obsahuje ještě sušenou šunku, parmazánový chips, sušená rajčata, polníček a slaninovou aioli.

Restaurace je patrová, takže i když to na první pohled vypadá, že není místo, nezoufejte!

Zlatnická 11, Praha 1

Tipy na nejlepší burgrárny 3 Foto:

Blackdog Bar&Grill

Na výborné burgery si mohou zajít také obyvatelé Berouna do známé restaurace BlackDog Bar&Grill.

Menu je zaměřeno především na latinsko-americkou kuchyni, na stálém najdete burgery z hovězího masa, sezónní výběr tapas, steaků, salátů a dezertů. Klasické názvy jako BlackDog Burger, American Dream Burger nebo Cheeseburger doplňují i o něco střelenější verze: Opilý manžel, Žárlivá manželka, Smradlavý Francouz nebo Infarkt. Dále vám připraví i Chic Burger z grilovaného kuřecího prsa nebo vegetariánskou verzi BlackDog Burgeru. 

Kromě stálé nabídky si mohou zákazníci vybrat z denního menu, jehož součástí nebývají burgery, ale například těstoviny, různé wrapy nebo i polévky.

A pokud máte rádi dorty, můžete vyzkoušet například New York City Cheesecake.

Česká 140, Beroun

Prima tip

V dubnu byl nově otevřen podnik Salt'n'Pepa Kitchen & Shop: jeho majitelé jsou známí provozovatelé stejnojmenného foodtrucku, který můžete znát z různých festivalů.

Pokud budete mít cestu kolem Tylova náměstí nebo náměstí Míru v Praze, rozhodně se u nich zastavte. V nabídce totiž mají nejen burgery jako Pulled Pork, Buttermilk Fried Chicken nebo Duck Konfit, ale také Breakfast Burger. 

Rumunská 16, Praha 2

Článek

Nové podniky Foto:

5 tipů na nové podniky, které stojí za návštěvu

Od začátku roku 2016 se na gastronomické scéně objevilo několik nových podniků. Dnes pro vás máme tip na pět z nich: pochutnat si můžete na asijských pokrmech trochu...
Videa

reklama

reklama